Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Eski İBB Genel Sekreteri Baraçlı’ndan İmamoğlu’na bomba yanıt: Zaten sona eren görevimden hukuken istifa edemem

Son Güncelleme:
 Eski İBB Genel Sekreteri Baraçlı’ndan İmamoğlu’na bomba yanıt: Zaten sona eren görevimden hukuken istifa edemem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri Hayri Baraçlı bir açıklama yaparak, İBB iştiraklerindeki yönetim kurulu başkanlığı görevinin kendiliğinden sona erdiğini tekrar istifa etmesinin hukuken anlamsız olduğunu dile getirdi.

Görevim kendiliğinden sona erdi

Hayri Baraçlı açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı genel sekreterliği görevinden istifa ettikten sonra İBB ile ilişiğini kestiğini, öğretim üyeliği görevine geri döndüğünü dile getirdi. Yönetmelik gereği ayrıldıktan sonra iştiraklerdeki temsilci üye sıfatının kendiliğinden düştüğünü belirten Baraçlı, dolayısıyla yönetim kurulu başkanlığı görevinin de kendiliğinden sona erdiğini dile getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun son dönemlerdeki iddialarına yanıt veren Baraçlı, fiilen sona eren bir görevden tekrardan istifa etmesinin hukuken anlamsız olduğunu ifade etti. Ayrıca görev yaptığı dönemde yardımcıları olan ve emekliye ayrılan Muzaffer Hacımustafaoğlu ve Mevlüt Bulut’un da emekliye ayrıldıkları için ilgili madde gereğince otomatikman iştiraklerdeki görevinin sona erdiğini belirten Baraçlı, aynı şekilde diğer genel sekreter yardımcıları, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ile 1. Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan ise Yönetim Kurulu Başkanı oldukları İştirak Şirketi’nin Genel Kurulu’nun toplanması için gereken çalışmaları yaptıklarını dile getirdi.

İmamoğlu’nun açıklamaları

Hayri Baraçlı açıklamasının devamında İBB iştirakler genel kurulların toplanması için gereken çalışmaların yapıldığını ve geçtiğimiz hafta cuma günü itibariyle çağrıların tamamlandığını dile getirdi.  Görevi bırakmadığı iddia edilen kişilerin de yönetim kurulu başkanı olarak genel kurulu toplamak için gerekli işlemleri takip ettiğini belirten Baraçlı, işlemlerin tamamlandığı cuma gününden itibaren iştiraklerdeki görevlerinden kendi istekleri ile istifa ettiklerini duyurdu. Hayri Baraçlı açıklamasında resmi durumun ortada olduğunu ve çeşitli vesilelerle istifa etmiyorlar diye açıklamalarda bulunmasının en masum yaklaşımla bilgi eksikliğinden kaynaklandığına inanmak istediğini ifade etti.

Haksız alınan maaş iddiası

Eski İBB genel sekreteri Hayri Baraçlı açıklamasının devamında 6 aydır hak edilmeyen maaş alma iddiası konusuna da değindi. Bu iddianın en hafif tabirle yanlış ve hangi hesaba göre yapıldığı belirsiz bir iddia olduğunu belirten Baraçlı, hak edilmeyen bir ücret alınmasını kesinlikle söz konusu olmadığını eksik bilgiye dayalı haberler ve açıklamalarla kamuoyunun yanıltıldığını dile getirdi.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48