Eski Ak Partili Mumcu’dan olay yaratacak iddialar: Arınç ve Gül Erdoğan’a kumpas kurdu

Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti ile ilgili iddialar gündemden düşmüyor. Bir dönem AK Parti iktidarında Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu, yeni parti ile ilgili şok edecek iddiaları gündeme getirdi. Erkan Mumcu, Gül ve Arınç'ın 367 krizinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kumpas kurduğunu öne sürdü.

14.07.2019 - 15:22
14.07.2019 - 15:36
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde partiden istifa ederek yeni parti kuracağını söyleyen Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada AK Parti içinde geçtiğimiz dönemlerde yollarını ayıran herkesin tarih olduğunu söylemişti. AK Parti’nin iktidara geldiği ilk dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu, AK Parti’den 2005 yılında ayrılmış ve daha sonra Anavatan Partisi’nin başına geçmişti. Uzun yıllardan beri devam eden sessizliğini bozan Erkan Mumcu Oda TV’ye önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan’a kumpas kuruldu

Erkan Mumcu uzun süredir sessiz kalmasına gerekçe olarak konuşacak bir mecra bulamadığını gösterirken, 2007 yılında seçimleri sokulmamasını ise kumpas kavramı ile açıkladı. 2007 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanan 367 krizi için de konuşan Mumcu, o krizin 2005 yılında hazırlandığını ve operasyonun içerisinde FETÖ’nün de bulunduğunu iddia etti. Recep Tayyip Erdoğan’a karşı 367 krizi sırasında Abdullah Gül seçeneğini ortaya çıkarmak için böyle bir kumpasın hazırlandığını öne süren Mumcu, Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın da o dönem bu kumpasın içerisinde olduğunu iddia etti. Erkan Mumcu aynı zamanda o dönemki koalisyonun bugün hala çalıştığını düşündüğünü söyledi.

Gül’e mecbur bıraktı

Mumcu, 2007 yılında Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olması durumunda ona oy vereceklerini ilettiklerini belirterek, aile içinde bir suç yaşandığını ve bunun hala üzerinin örtülmeye çalışıldığını dile getirdi. O dönem Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Erdoğan arasında bir mutabakat kurulduğunu belirten Mumcu, Arınç- Gül ikisinin bu mutabakatı bozduğunu, Bülent Arınç’ın Erdoğan’ı Abdullah Gül’e mecbur ettiğini iddia etti. Mumcu açıklamasının devamında Ergenekon operasyonlarının 2004 yaş kararlarında alınan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Kolordu Komutanlığı’na çıkarılması kararını tetiklediğini belirterek, operasyonlarla Ordunun ABD inisiyatifinin dışına çıkmasının engellendiğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim