Eşinin Karaciğeri Hayata Tutunmasını Sağladı

Karaciğeri iflas eden bir hasta, eşinden alınan karaciğer parçasıyla hayata tutundu.

29.12.2017 - 11:24
29.12.2017 - 11:24
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İzmir’de 33 yaşındaki Serdar Bozkurt, çocuk hayali kurarken kendisini ameliyat masasında bulan eşi için karaciğerinden parça verdi.
Balıkesir’e bağlı Burhaniye ilçesinde yaşayan Bozkurt çifti, mutluluklarını bebek sahibi olarak taçlandırmak istedi. Fakat 14 yaşındayken karaciğer rahatsızlığı teşhisi konulan ve seneler boyunca ilaç tedavisi gören Sinem Bozkurt’un gittikleri doktor kontrolünde karaciğerinin iflas ettiğini ve nakil yapılması gerektiğini öğrendiler. Çift nakil yaptırabilmek adına İzmir Kent Hastanesi’nin yolunu tuttu. Serdar Bozkurt, eşi için gönüllü donörlük yaparken, dokuların uyuşmasından sonra geçtiğimiz kasım ayı içerisinde nakil ameliyatı gerçekleşti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sinem Bozkurt “14 yaşımda rahatsızlığım ortaya çıktı. Bir takım şant operasyonları geçirdim. İzmir’e gelerek kontrollerimi sağlıyordum. Eşimle birlikte bir bebeğimiz olsun istiyordum fakat ilaç kullandığım için çok dikkatli davranmam gerekiyordu. Doktoruma danışabilmek adına İzmir’e gelerek kontrollerimi yaptırdım. Karaciğerimin iflas ettiğini ve nakil ameliyatı olmam gerektiğini burada öğrendim. Ailemde bana çok destek oldu, eşimin karaciğeri uyumlu çıktı. Eşimin ilk olarak kalbini çaldım daha sonra ise ciğerini. Sağlığın her şeyden önemli olduğunu herkes bilmeli, herkes sağlığına dikkat etmeli. Ben yeni yıla yeni bir insan olarak giriş yapıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sebep Çocukluktan Gelen Karaciğer Rahatsızlığı

Öte yandan Hastanenin Karaciğer Nakli Bölüm Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Murat Kılıç ise açıklamalarda bulunarak “Sinem’in karaciğerinde siroz tespit ettik. Nedeni ise ama olarak belirli değil. Büyük bir olasılıkla çocukluğundan gelen bir karaciğer rahatsızlığı sebebiyle olmuştu. Karaciğer yetmezliği geliştiğinde ise nakil yapmak durumunda kaldık ama şuan sağlığı gayet iyi.” ifadelerini kullandı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim