1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eşini kaybedince yalnız kaldı yılmadı 63 yaşında yüksek lisansı birincilikle bitirdi
Eşini kaybedince yalnız kaldı yılmadı 63 yaşında yüksek lisansı birincilikle bitirdi

Eşini kaybedince yalnız kaldı yılmadı 63 yaşında yüksek lisansı birincilikle bitirdi

Cevriye Güney, okuma ve öğrenme azmi ile gençlere örnek oldu. 63 yaşındaki kadın önce 2011-2012 akademik yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünü tamamladı ardından da Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı.

A+A-

Cevriye Güney iki çocuk annesi. 1991 yılında Albay olan eşinin vefat etmesinin ardından yalnız kaldı. Tek başına çocuk büyütürken bir yandan da bu süreç içerisinde ders çalışıp kendini geliştirmeye hedefledi ve üniversiteye başlamaya karar verdi. Yoğun bir şekilde ders çalışan ve o güne kadar kaybettiği zamanı telafi etmek isteyen Güney, Anadolu Üniversitesi'nde önce halkla ilişkiler uzmanlığı bölümüne kaydoldu ardından da dikey geçişle işletme bölümüne geçerek 2012 yılında mezun oldu. Eğitimini burada bırakmak istemeyen Güney, daha sonra da yüksek lisans yapmak için hazırlıklarına devam etti ve geçtiğimiz yıl Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme anabilim dalı girişimcilik programına girerek bu yıl bölümünü birincilikle bitirdi.

Torunu yaşında öğrencileri geride bıraktı

Lisans eğitimi aldığı sırada ve yüksek lisans yaparken torunu yaşındaki öğrencilerle birlikte ders alan ve sınavlara giren Güney, sınıf arkadaşları arasında "süper anneanne" olarak anılmaya başlandı. Eğitimini tamamladıktan sonra AK Parti Adana İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri arasında da yerini alan Güney ilerleyen yıllarda siyasette de başarılı olmak istiyor.

Beni görenler okumaya karar verdi

Anadolu Ajansı muhabirine açıklama yapan Cevriye Güney,  araştırma yapmanın ve yeni şeyler öğrenmenin hoşuna gittiğini söyledi. Eşini kaybettikten sonra hayat boyu öğrenme sözünü kendisine felsefe olarak belirlediğini söyleyen Güney, üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak için de kendine söz verdiğini dile getirdi. 4 torunun kendisi gibi eğitim almaya devam ettiğini ve farklı şehirlerde okuduklarını belirten Güney, onlarla birlikte eğitim hayatına devam ettiğini, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi'nden mezun olduğunu söyledi. Yüksek lisans yapmaya daha o zaman karar verdiğini belirten Güney, şu anda bu hayalinin gerçek olduğunu ifade etti. Etrafında bulunan birçok insanın da kendisini rol model olarak aldığını ve onu gördükten sonra okumaya karar verdiklerini belirten Güney, böyle iyi şeylerin örnek alınmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

İngilizcemi Geliştireceğim

Tek başına yaşadığı için çok boş vaktini ne olduğunu belirten Güney, boş vakitlerini değerlendirmek için ders çalışmaya başladığını ve bundan sonraki hedefinin İngilizcesini geliştirmek olduğunu ifade etti. İngilizce’yi çok sevdiğini ve bazı kusura gideceğini bu konuda da kendisini geliştirirse çok mutlu olacağını belirten Güney,  mezun olurken proje ödevinin siyaset ve kadın olduğunu araştırma yaptıkça kadınların her alanda güçlü olması ve çalışması gerektiğini öğrendiğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.