Haber

Esenler’de 2,5 yaşındaki Yunus Efe 17 yaşındaki otizmli kuzeni tarafından çatı katından aşağıya atıldı

İstanbul Esenler’de Cumartesi günü meydana gelen olayda iddiaya göre 2,5 yaşındaki Yunus Efe Özay annesi ile birlikte Esenler’deki teyzesinin çatı katındaki evine geldi. Anne ve teyze çatıda oturduğu sırada minik Yunus Efe 17 yaşındaki otizmli kuzeni tarafından 6. kattan aşağıya atıldı. Çatıdan atılan küçük çocuk yolun karşı tarafında duran park halindeki otomobilin üzerine düşerek kanlar içerisinde kaldı.

Yaşam savaşı veriyor

Olaydan hemen sonra yakınları ve çevrede bulunan vatandaşlar tarafından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan minik bebeğin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Olay sırasında çocuğu hastaneye götüren vatandaşlardan biri olan görgü tanığı Enes Ercan, çocuğun düştüğünü gördüklerini ve çatı katındaki engelli bir çocuğun bebeği aşağıya attığını anladıktan sonra arkadaşlarının arabası ile hastaneye kaldırdıklarını söyledi. Minik bebeği hayatta tutmak için doktorlar yoğun çaba harcarken solunum cihazına bağlı olarak tutulduğu öğrenildi.

Kameralara yansıdı

Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken çatı katında bulunan anne ve minik çocuğun teyzesinin de şüpheli sıfatıyla ifadelerinin alındığı öğrenildi. Çocuğun çatıdan atıldığı anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Güvenlik kameralarında arabanın camına yansıyan görüntülerde çocuğun yukarıdan atıldığı net olarak görülüyor. Arabanın üzerine hızla düşen küçük çocuk kanlar içerisinde kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu