Esed rejiminden S-400 hava savunma sistemine ilişkin ilk yorum: Bizi rahatsız etmedi

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S 400 hava savunma sistemine ilişkin Esad rejiminden ilk yorum geldi. Suriye'nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad yaptığı açıklamada S-400 sevkiyatının kendilerini rahatsız etmediğini dile getirdi.

15.07.2019 - 19:24
16.07.2019 - 11:53
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemine ait parçaları taşıyan 9 uçak Ankara’da bulunan Mürted Hava Meydanı’na bugün indi. Rusya ve Türkiye arasında S-400 sevkiyatı devam ederken Esad rejiminden ve konu hakkında bir değerlendirme geldi.

Bizi rahatsız etmedi

Suriye’nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemi hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin şu anda Rusya ile beraber garantör ülke rolünde olduğunu ve adımlarını Rusya ile birlikte koordine şekilde attığını belirterek, bu nedenle konunun kendi alanlarında girmediğini ve kendilerini hava savunma sisteminin rahatsız etmediğini söyledi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim