Erzurum Valisi Okay Memiş’ten Çobanlar İçin İlginç Çözüm: Sürü Yöneticisi Denecek

Erzurum Valisi Oktay Memiş’in hayvancılık yaptığı için eş bulamayan çobanlara bulduğu yeni çözüm sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına girdi. Vali Memiş, çobanlık yaptığı için çiftçilerle kadınların evlenmek istemediğini belirterek, bundan sonra ismini değiştirdiklerini ve sürü yöneticisi koyduklarını söyledi.

27.06.2019 - 18:52
29.06.2019 - 13:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Erzurum’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’nda hazırladıkları projelerle dereceye giren kadınlara bugün sertifikaları teslim edildi. Vali Okay Memiş, programın tanıtımından sonra yaptığı konuşması ile hem kadınları güldürdü hem de sosyal medyada gündem oldu. Çobanlık yaptıkları için kadınların çiftçilerle evlenmek istemediğini belirten Memiş, bu nedenle çobanlığın adını değiştirdiklerini ve Sürü yöneticisi koyduklarını söyledi.

Helal Lokma Kazanmak Suç mu?

Vali Memiş, törenin ardından yaptığı konuşmasında çobanların helal lokma kazandığını ancak evlenecek insan bulamadıklarını belirterek hekimlerin ve psikologların genellikle doğaya çıkmayı ve toprakla uğraşmayı tavsiye ettiğini hatırlattı. Bu konuda bir eksik olması durumunda devlet olarak bunları gidermeye hazır olduklarını, sadece köydeki yaşamın devam etmesini istediklerini belirten Vali Memiş, herkese şehrin bütün imkânlarından yararlanmayı ama üretimden vazgeçmemeyi tavsiye etti. Çobanlık yapanlarla kadınların evlenmek istemediğini belirten Vali Memiş’in sürü yönetici esprisi törene katılan kadınları bir hayli güldürdü. Vali Memiş, konuşmanın ardından kadınlara sertifikalarını teslim ederken ödül töreni kadınların hazırladığı projelerden oluşan serginin açılması ile sona erdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim