Erzincan’da düzenlenen operasyonda turuncu kategoride aranan terörist Ahmet Boyraz öldürüldü

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Erzincan'da 12-13 Ağustos tarihinde düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristin kimliği belli belirlendiği bildirildi. Açıklamanın devamında öldürülen teröristlerden birinin turuncu listede aranan Ahmet Boyraz olduğu ifade edildi.

15.08.2019 - 21:05
16.08.2019 - 11:20
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İçişleri Bakanlığı akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaparak iç güvenlik operasyonları kapsamında Erzincan’ın Kemah ilçesinde 12-13 Ağustos 2019 tarihinde il jandarma komutanlığı tarafından yapılan operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Turuncu listede aranıyordu

İçişleri Bakanlığı açıklamasının devamında Erzincan’da etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin bakanlık tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde 600 bin lira ödül ile turuncu kategoride aranan, sözde Munzur gücü̈ sorumlusu ‘Fikri’ kod adlı Ahmet Boyraz olduğunun tespit edildiği bildirildi. Açıklama da öldürülen teröristin 27 Ağustos 2015 tarihinde Erzincan’ın Kemah ilçesi Uluçınar köyünde bir vatandaşa şehit edilmesi ve iki aracın yakılması olayının Faili olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim