Erol Köse tazminat davasını kaybetti Gülben Ergen’e 10 bin TL tazmianat ödeyecek

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen, bir dönem kendisine ‘skandallar kraliçesi’ ve 'Gulbengate' gibi lakaplar takan yapımcı Erol Köse'ye açtığı tazminat davasını kazandı.

17.07.2019 - 17:32
17.07.2019 - 18:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bir süredir gündemden uzak kalan yapımcı Erol Köse, Gülben Ergen tarafından açılan tazminat davasını kaybetmesiyle bir kez daha gündeme geldi. Bugüne kadar birçok konuda yaptığı sivri yorumlarla tanınan Erol Köse, daha önce ünlü şarkıcı Gülben Ergen hakkında ağır ifadeler kullanmış ve hatta hakaret etmişti. Erol Köse’nin hakaretleri üzerine dava açan Gülben Ergen, tazminat almaya hak kazandı.

Gülben Ergen’e tazminat ödeyecek

Gülben Ergen geçtiğimiz yıl İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak yapımcı ve eski şarkıcı Erol Köse’nin farklı tarihlerde hem sosyal medya üzerinden hem de bir televizyon programında aleyhine açıklamalar yaptığını belirtmiş ve 250 bin liralık tazminat davası açmıştı. Gülben Ergen hazırladığı dava dilekçesinde, Erol Köse’nin bir televizyon kanalında yayınlanan magazin programına katılarak kendisi hakkında ‘Gulbengate’ ve ‘Skandallar kraliçesi’ gibi sözler söylediğini iddia etmişti. Ünlü şarkıcı dava dilekçesinde Erol Köse’nin gerçek dışı kullandığı bu ifadeler nedeniyle sağlık, hayat, vücut bütünlüğü, özgürlük, isim, haysiyet, resim, şeref, idare itibar gibi kişilik değerlerini ihlal ettiğini belirterek kendisinin ve ailesinin ruhsal bütünlüklerinin bozulduğunu anlatmıştı.

10 bin TL ödeyecek

Gülben Ergen’in Erol Köse’ye açtığı davanın karar duruşması İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Davanın bittiğini belirten mahkeme Erol Köse’nin Gülben Ergen’e 10.000 TL tazminatı yasal faizi ile birlikte ödemesine karar verdi. Erol Köse hakkında açılan tek tazminat davası Gülben Ergen tarafından da açılmadı. Ünlü yapımcının eski eşi Fulden Köse, sadakatsizlik, zina, haysiyetsiz hayat sürme, psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet de dahil olmak üzere bir çok kötü ve onur kırıcı davranış içeren şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açılmış ve 50.000 TL nafaka ile 10 milyon lira tazminat istemişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim