Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Kesin Tedavisi Var Mıdır?

Günümüzde erkeklerin en büyük sorunlarından biri haline gelen saç dökülmesinin tek çaresi saç ekimi olarak bilinmektedir.
Eklenme:
 Erkeklerde Saç Dökülmesinin Kesin Tedavisi Var Mıdır?

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesinin nedenleri günümüzde halen tam olarak çözülebilmiş değildir. Bir çok faktörü olan bu dökülmenin önüne geçmek isteyen erkek bireyler genelde bu tip sorunları saç ektirme yöntemi ile çözmeyi tercih ederler. Peki bu konuda kesin bir çözüm var mıdır?

Erkeklerde saç dökülmesi belli bir yaş ile başlamakla birlikte genelde genetik faktörlere dayanmaktadır. Normal bir bireyde günde en fazla 200 kadar saç telinin dökülmesi olağan bir durum olarak görülmektedir. Fakat bu sayıda artış olması durumunda saçların zayıflığı ön plana çıkabildiği gibi ileriki zamanlarda kellik adı verilen hadiseler de ortaya çıkar.

Saçlar Neden Dökülür

Saçlarda dökülmenin bazı ana nedenleri bulunmaktadır. Genelde daha stresli ortamlarda bulunanların saçlarında dökülmelere rastlanırken tedavi sürecinde kullanılan bazı ilaçlarında buna neden olduğu bilinir. Düzensiz bir beslenme ve vitaminsizlik de saç dökülmesine etmendir.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Genelde ince ve seyrek tipli saçlarda dökülmeler daha sık gözlemlenmektedir. Buna karşın bir önlem alınmadığı zaman sonu kelliğe kadar gider. Bu tip dökülmeler genelde genetiktir ve daha öncesinde ailede yaşayan başka bireylerde de görülme ihtimali oldukça fazladır.

Erkelerde genelde saç dökülmeleri en çok üst bölgelerde görülür. Yanlar ve arkalarda saç dökülmesi çok seyrektir. Bu bölgelerde saçların daha dirençli olduğunu söylemek mümkündür. Ancak yaşın ilerlediği durumlarda buralarda da dökülme görülmesi gayet doğaldır.

Tedavi Yöntemi

Doktorlar tarafından önerilen vitaminler ve şampuanlar saç dökülmesine genel anlamda etki etmez. Belirli sürelerde sadece dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olur. Tek yöntem günümüzde de kullanılan saç ekimidir. Baş bölgesinin arka ve yan kısmından alınan saçlar bireyde dökülen yerlere uygulanır. Kalıcı bir çözüm olarak da bilinmektedir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap