Erkekler İçin En İyi Dövme Fikirleri

NAVİGASYONVahşi hayvanların dövmesiKafatası dövmelerErkekler için yıldız dövmeleriElmas dövmelerMaori veya aşiret dövmeleriOk dövmeleri Bir dövmenin yaşam biçimi olduğunu aklınızda bulundurun, bu yüzden seçeceğiniz tasarım hakkında iyi düşünün ve yaşam tarzınıza uygun bir şeyler bulmaya çalışın. İşte erkekler için en iyi dövme modelleri! Bakalım sizinki hangisi? Vahşi hayvanların dövmesi Birçok erkek, kaplan, aslan, panter, leopar gibi hayvanları […]

15.06.2019 - 18:17
23.06.2019 - 20:18
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Bir dövmenin yaşam biçimi olduğunu aklınızda bulundurun, bu yüzden seçeceğiniz tasarım hakkında iyi düşünün ve yaşam tarzınıza uygun bir şeyler bulmaya çalışın. İşte erkekler için en iyi dövme modelleri! Bakalım sizinki hangisi?

Vahşi hayvanların dövmesi

Birçok erkek, kaplan, aslan, panter, leopar gibi hayvanları derilerini dövme yapmaya karar verir. Bu hayvanlar, içimizde de bulunan gücü, kudreti ve vahşi doğayı sembolize eder. Birçok erkek, yalnız ve çok bağımsız bir hayvan olmasının yanı sıra muhteşem renkleri için kaplan dövmeleri yapmayı tercih ediyor.

Aslanlar, aile bağlarına sahip sosyal hayvanlardır, ancak aynı zamanda agresif yönleri de vardır. Ayrıca dövme tasarımında oynayabileceğiniz güzel saçlara sahiptirler. Resimde bu güzel memelilerin iki örneğini görebilirsiniz.

Kafatası dövmeler

Bu, aynı zamanda çok çeşitli tasarımlara izin veren, erkekler için en iyi dövme fikirlerinden biridir. Geleneksel bir kafatasının yaşamın kırılganlığını hatırlamasını ya da alternatif olarak daha fazla izleyiciyi tutan bir dövme tasarımı olan Meksika kafatasları gibi daha renkli ve neşeli tasarımları seçebilirsiniz.

Birçok kişi kafatasına diğer sembollerin eşlik etmesini sever; örneğin, zamanın ve hayatın geçişine veya bir gül veya çiçeklere atıfta bulunan bir saat.

Erkekler için yıldız dövmeleri

Bu hem erkek hem de kadınlar için iyi olan bir başka klasik dövme. Yıldızlar, birçok kültürün referans, rehber ve koruyucu olarak kullandığı çok eski sembolizm içerir. Pusula olmadığında insanlara yıldızların rehberlik ettiğini ve onlar sayesinde birçok yolcunun varış yerlerine ulaştığını unutmayın.

Şu anda, yıldız dövmeleri ayrıca, günaha uyanık kalan karanlık güçlere karşı çalışan kötülükle savaşmayı da temsil ediyor.

Elmas dövmeler

Bu, şu anda moda olan erkekler için en iyi dövmelerden bir diğeridir. Pırlantalar çok değerli taşlardır. Etimolojileri onları değişmez ve dolayısıyla uzun ömürlü ve dirençli oldukları için yenilmez ve ebedi yapar.

Bu yorumu takiben elmas dövmeler, benliğin gücünü ve hayattaki en zor engellerin bile üstesinden gelme yeteneğini sembolize eder. Bu yüzden zor zamanlar geçirmiş birçok insanın bu tasarımı, insanlara güçlü olduklarını ve hiçbir şeyin onları değiştirmeyeceğini hatırlatmasından dolayı dövme yaptırır. Aynı zamanda değerleri nedeniyle iyi şans işaretidir.

Maori veya aşiret dövmeleri

Belirli bir tasarım yerine, birçok erkek vücudun daha büyük bir bölümünü dolduran ve birden fazla sembol içinde bulunan daha büyük dövmeleri seçer. Bu, örneğin geometrik şekillere sahip kabile dövmeleri, düz çizgiler, bazen alev veya kanat şeklindeki eğilimlere uygulanır.

Maori dövmeleri de oldukça şık. Bunlar daha yuvarlatılmış tasarımlara sahiptir ve hepsinden öte, omuz, sırt veya kol gibi vücudun belirli bölgelerine yerleştirilir. Onlarla yin yang, ‘om’ sembolü veya akrep veya yılan gibi hayvanlar olarak vücuda işlenir. Bu tasarımlar hakkında en iyisi, onları kendi zevkinize göre kişiselleştirip uyarlayabilmenizdir.

Ok dövmeleri

Kişisel evrimi, değişiminizi ve hayatınıza devam etme isteğini sembolize eden bir dövme yaptırmak istiyorsanız, ok temelli bir tasarıma sahip olmak en iyisi olacak. Bu dövme, ileriye doğru hareket etmeyi ve engellerin üstesinden gelmeyi, geriye dönüşü olmayan yaşamdaki yolculuğu sembolize ediyor. İnsan gelişimi, öğrenme ve güç bu tür dövmelerin nitelikleridir.

Ancak, ek olarak, koruma ile ilgili atalarının anlamlarına da sahiptir. Eski kabilelerde avlanmak için kullanılan araçlar olmasının yanı sıra, kendilerini olası saldırılara karşı korumak için okları kullandılar. Bu anlamda oklar, kişinin korunmasını ve bakımını simgelemektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim