En İyi Erkek Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

Eskiden saç bakımına kadınlar daha özen gösterirdi, ancak her geçen gün değişen tarzlarla birlikte, artık erkeklerde saç stillerine önem veriyorlar. Erkekler yalnızca özel günlerde değil, günlük olarak saçlarının şık durmasını istiyorlar. Erkek saç modellerinde düz saçtan tutunda kıvırcık saça kadar birçok çeşit tarz bulunmakta. 2018-2019 modasında da elbette çeşitli modeller erkeklerin favorileri haline geldi. Bu […]

14.12.2018 - 20:21
14.12.2018 - 20:21
Yorum Yap
7 dk okuma süresi

Eskiden saç bakımına kadınlar daha özen gösterirdi, ancak her geçen gün değişen tarzlarla birlikte, artık erkeklerde saç stillerine önem veriyorlar. Erkekler yalnızca özel günlerde değil, günlük olarak saçlarının şık durmasını istiyorlar. Erkek saç modellerinde düz saçtan tutunda kıvırcık saça kadar birçok çeşit tarz bulunmakta. 2018-2019 modasında da elbette çeşitli modeller erkeklerin favorileri haline geldi. Bu yazımızda en iyi erkek saç modelleri nelerdir ve nasıl yapılır hakkında detaylardan bahsedeceğiz.

Undercut stil modelinde, saçların sağ ve sol tarafları üst kısımdan daha kısa olmaktadır.

Undercut stil modelinde, saçların sağ ve sol tarafları üst kısımdan daha kısa olmaktadır.

En İyi Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Erkek saç modelleri dendiği zaman, akla çok çeşit stilde saç şekilleri geliyor. Yeni sezonla birlikte değişen kıyafet tarzları, erkek saç modellerini de etkilemekte. Saç modası da, kıyafet modası gibi, futbolcular ve şarkıcılar tarafından belirlenmektedir. 2018-2019 dönemini ağırlıklı olarak daha doğal, hafif ama ilgi çekici erkek saç modelleri karşılayacak. Saçların yanı sıra, özellikle yeni yılla birlikte sakallarda da değişimler bekleniyor.

Özellikle 2018 yılında oldukça popüler olan saç modelleri, elbette yenilerinin de eklenmesiyle  2018-2019 döneminde de oldukça tercih edilen stiller olarak karşımızda olacak. Erkekler tarafından oldukça tercih edilen saç modellerini aşağıda sıraladık;

 1. Kıvırcık ve salaş saç stili
 2. Undercut stil
 3. Asimetrik saç kesimi
 4. Ön kısımları uzun saç modeli
 5. Orta boy saç kesimi
 6. Fade saç modeli
 7. Topuz stili
 8. Keskin çizgili saç modeli
 9. Dağınık dalgalar
 10. Uzun ve düz saçlar
 11. Yandan ayrılmış saç modeli
 12. Geriye doğru stil

Yukarıda sıralanan erkek saç modelleri en trendler olmasına rağmen, elbette her model her yüz tipine gitmemektedir. Bu nedenle saç modeli konusunda kafası karışanlar ve karar vermekte zorlananlar, saç bakımında uzman kişilere danışabilirler. Bu sayede kendilerini iyi hissedecekleri modeli bulabilirler. Çünkü, yüze gitmeyen bir saç modeli, kişinin öz güveninin düşmesine ve kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Yani model belirlemeden önce, araştırma yapmakta fayda var.

En İyi Erkek Saç Modelleri Nasıl Uygulanır?

2018 yılının en çok tercih edilen saç modellerini ve nasıl uygulandıklarını aşağıda sıralık. Elbette bu modeller yeni yılda da popülerliğini sürdürecek.

Asimetrik saç kesimi

Bu saç modelinde saçın sağ ve sol yanının eşit olarak kesilmediği için, asimetrik model olarak adlandırılmaktadır. Erkek saç modelleri arasında çok popüler olan bu stil, uzun saçlı erkeklerin kestirebileceği bir modeldir. Kesim işleminden sonra, saçlar ister sağa ister sola ayrılarak kullanılmaktadır. Asimetrik saç kesimini kullanan erkekler, saç spreyi ile saçlarına şekil verebilirler.

Orta boy saç kesimi

Özellikle gür saçlara yakışan bir model olan orta boy saç kesimi de çok popüler bir stildir. Kullanım açısından kolaylığı sayesinde, çok vakit harcamadan saçlara şekil verilmektedir. Banyodan sonra,  nemli saça saç şekillendirici ürünleri ile şekil verilerek saçların kabarmaması sağlanmaktadır.

Ön kısımları uzun saç modeli

Uzun saçın bakımı ile uğraşmak istemeyen erkekler için, ön kısımları uzun saç modeli ideal bir kesimdir. Saçlara her iki yönden şekil verilebilen bir model olduğu için, uygulama oldukça kısa sürmektedir. Özellikle uzun saçlı erkeklerde uygulanan bu kesim tarzı, ister sağa ister sola ayrılarak kullanılabilir ya da dağınık olarak tercih edilebilir. Dağınık şekilde kullanmak isteyenler, saçlarını jöle kullanarak şekillendirebilirler.

 

Kıvırcık saça sahip erkeklerde, salaş saç stili oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Kıvırcık saça sahip erkeklerde, salaş saç stili oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Kıvırcık ve salaş saç stili

Kıvırcık saça sahip erkeklerde, salaş saç stili oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Buklelere şekil vermek için, banyodan sonra nemli saça saç köpüğü uygulayıp, ardından kurutmak kişiye oldukça tarz katıyor. Kıvırcık saç modeli, kısa saçlı erkeklerin kolaylıkla uygulayabileceği bir yöntemdir. Özellikle tarzıyla dikkat çekmeyi seven kişiler için, saç uzmanları tarafından önerilen bir uygulamadır.

Keskin çizgili saç modeli

Daha farklı bir tarz isteyen erkekler, genellikle keskin saç modellerini tercih ediyorlar. Özellikle ilgi odağı olmak isteyen kişilerin denemesi tavsiye edilmektedir. Bu modelde, saçların her iki tarafı 3 numara kesilerek, yalnızca orta kısmı uzun bırakılıyor. Evde bakım uygulamasında, saç şekillendirici kullanmak yeterli.

Dağınık dalgalı saç modeli, orta uzunlukta saç tiplerine giden bir modeldir.

Dağınık dalgalı saç modeli, orta uzunlukta saç tiplerine giden bir modeldir.

Dağınık dalgalar

Dağınık dalgalı saç modeli, orta uzunlukta saç tiplerine giden bir modeldir. Öncelikle jöle ile saçların arka tarafları geriye doğru şekil verilir. Sonrasında ise, ön kısımlarına istenilen boyutlarda ve miktarda ellerle bukleler verilmektedir. Son aşamada ise, saçlar hafifçe dağıtılmaktadır. Böylece, hem dağınık dalgalar ortaya çıkacak hem de yeni bir tarzla dikkatler üzerinde olacak.

Topuz stili

Topuz saç modeli, özellikle 2018-2019 yılının en çok tercih edilen tarzından biri. Uzun saçlı ve aşırı bakım yapmayı sevmeyen erkekler tarafından tercih edilmektedir. Topuz modelini kullanmak isteyen erkeklerin, saç uzunluğunun kulak hizasında olması, topuz uygulaması için yeterlidir. Bu sayede, saçlar toplanarak lastik ile sabitlenmektedir.

Keskin yüz hatlarına sahip erkekler, uzun ve düz saç modelini kullanmaktadır.

Keskin yüz hatlarına sahip erkekler, uzun ve düz saç modelini kullanmaktadır.

Uzun ve düz saçlar

Keskin yüz hatlarına sahip erkekler, uzun ve düz saç modelini kullanmaktadır. Banyodan sonra, bakım kremi ile saçları nemlendirmek ardından kurutma işlemini uygulamak, düz saç modeli için yeterli bir uygulamadır. Kurutma işlemi sırasında saçların kabarmasını engellemek için, tarakla şekil verilmelidir. Bu model özellikle, dünyaca ünlü modellerde oldukça sık karşımıza çıkmaktadır.

Geriye doğru stil

Geriye doğru stilde, kesim uygulamasından sonra saçlar geriye doğru taranmaktadır. Ardından saçların kabarmaması ve sabit durması için saç şekillendirici ya da jöle kullanılarak sabitlenmektedir. Özellikle, ünlü şarkıcılar bu saç modelini kullanmaktadır. Evde uygulama esnasında, geniş bir tarak kullanılması saçların daha rahat şekil almasını sağlıyor.

Hem havalı hem de resmi görünmek isteyen erkekler, yandan ayrılmış saç yöntemini kullanmalılar.

Hem havalı hem de resmi görünmek isteyen erkekler, yandan ayrılmış saç yöntemini kullanmalılar.

Yandan ayrılmış saç modeli

Hem havalı hem de resmi görünmek isteyen erkekler, yandan ayrılmış saç yöntemini kullanmalılar. Özellikle smokin zorunluluğu olan özel bir davete gidilecekse, elbette bu tarz çok kullanışlı. Bu saç modeli erkek kısa saç modelleri arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Saçları kıvırcık olan erkekler, bu modeli kullanmadan evvel saçlarını düzleştirmeliler. Düzleşme işleminden sonra, saçlar tarakla istenilen yöne ayrılarak taranıp ardından jöle ya da saç spreyi uygulanmaktadır.

Fade saç modeli 

Fade saç modeli ile tarz yaratmak isteyen erkeklerin saçlarının uzun olması gerekiyor. Bu modelin kesim aşamasında, saçların yanları ve ense kısmı, saçın üst bölümünden daha kısa olmalı. Kısalık boyutu tamamen kişinin seçimine kalıyor. Kimi erkek saçları 3 numaraya kadar kısaltırken kimisi de daha uzun bırakıyor. Bu modelde önemli olan, saçın ense ve yan bölümlerinin üst kısımlarına göre kısa görünmesidir. Üst bölümlerin kabarmaması için saç spreyi kullanılarak saç sabitlenebilir ya da dağınık şekil verilebilir.

Undercut stil

Undercut stil modelinde, saçların sağ ve sol tarafları üst kısımdan daha kısa olmaktadır. Kolayca şekil verilebilen bu modelde, üst kısımları düz ya da dağınık bırakılabilmektedir. Bu tamamen kişinin seçimine kalıyor.

Modanın değişmesiyle birlikte erkek saç modelleri de buna paralel olarak farklılaşmakta. Yukarıda saydığımız saç modelleri, özellikle önümüzdeki yıl popülerliği koruyacak tarzlar. Ancak şunu belirtmekte fayda var, saç kesiminden önce, işini bilen bir saç uzmanına danışılmalı, ondan sonra saç kesimi yapılmalıdır.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

 • www.bbc.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim