Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir? Hayatı ve Dizileri

Televizyon dünyasının son zamanlarda adı en sık duyulan oyuncularından biri olan Erkan Kolçak Köstendil, yeteneği gibi yaptığı farklı çalışmalarla da beğeni topluyor. Erkan Kolçak Köstendil hayatı ve dizileri hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Erkan Kolçak Köstendil Hayatı

1983 senesinde Bursa’da doğmuş olan sanatçı Bursa Atatürk Lisesi’nde okuduğu senelerde futbola başladı. Bursaspor’da oynamaya başlayarak kariyerini bu yönde şekillendiren Köstendil, sonrasında tiyatroya başladı. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okuyarak tamamlayan sanatçı, böylelikle furbol kariyerini tamamen geride bıraktı.

Vartolu” rolüyle tanıdığımız sanatçı, 2017  senesinde kendisi gibi oyuncu olan Cansu Tosun’la nişanlanmıştır.

Erkan Kolçak Köstendil Kariyeri

Televizyon dünyasına ilk girişini Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle yapan oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, bunun da öncesinde Tuncay Özinel Tiyatrosu ile birlikte AuT, Karşı Cinsle Tanışma Sanatı adlı iki farklı tiyatro projesinde yer aldı. 2008 senesinde rol aldığı Güz Sancısı filmiyse sanatçının ilk sinema deneyimi oldu.

2009 senesinde kendisi yazdığı Mukadderat  isimli Facebook dizisini yöneten Köstendil, aynı sene içinde M.A.T  isili polisiye türündeki televizyon dizisinde Emre isimli karaktere hayat verdi. 2010 senesinde geldiğindeyse kendisi yazıp yönetmiş olduğu Vakit isimli kısa film çalışması sanatçıya Altın Postakal Film Festivali dahil olmak üzere pek çok yerde ödül kazandırdı.

Yine 2009 ve 2010 senelerinde Sakarya Fırat isimli televizyon dizisinde oynayan oyuncu, Er Mahmut Karakum karakterine hayat vermesiyle dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Sonrasında Torbacının Esrarı, Babalar ve Evlatlar, One Night in İstanbul, Merhamet isimli projelerde yer alsa da asıl ünlenmesi Ulan İstanbul isimli komedi-macera türündeki dizide Karlos isimli karakteri oynamasıyla gerçekleşti.

2014 senesinde Yağmur: Kıyamet Çiçeği ve İtirazım Var isimli filmlerde rol alırken, 2015’te Kara Bela filmi ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı. Bu dizide Şahin Giray Han rolünde oynayarak büyük beğeni toplamayı başardı. 2017 senesi sanatçının ülke genelinde büyük üne kavuştuğu dönem oldu. Onur Ünlü’nün Put Şeylere isimli filminde oynamasından hemen sonra Çukur isimli fenomen dizide Vartolu Sadettin karakterine hayat vererek çok ciddi bir hayran kitlesi edindi.

Sanatçı Torbacının Esrarı isimli filmin yazarlığını yapmış ve çekimleri için Amsterdam ve İstanbul’da farklı mekanları kullanmıştır. Suma adlı 4 bölümlük kısa film çalışmasıysa 2018 senesinde Los Angeles Film Ödülleri kapsamında komedi alanında mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu