Erhan Çelik’ten gözaltı listesi iddialarına tepki: Tamamen saçmalıktan ibaret bir haber

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesi ile ilgili görüntülerin TRT 1 Ana Haber bülteninde yayınlanması nedeni ile yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verildiği öne sürülen gazeteci Erhan Çelik, çıkan haberlere tepki gösterdi. İstanbul'da evinde olduğunu söyleyen Erhan Çelik ifadeye bile çağrılmadığını dile getirdi.

19.07.2019 - 12:04
19.07.2019 - 15:48
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT 1 ekranlarında ana haber bülteninde yayınlanması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Gazetesi konuya ilişkin bir haber yaparak o dönem TRT 1 ana haber bülteninde sunucu olan Gazeteci Erhan Çelik’i görüntüleri yayınlama talimatı vermekle suçladı. Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberde soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı belirtilerek, eski sunucu Erhan Çelik’in gözaltı listesinde olduğu ancak evinde bulunmadığı yazıldı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Gazeteci Erhan Çelik sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cumhuriyet gazetesinin iddialarına sert tepki gösterdi.

İstanbul’da evimdeyim

FETÖ soruşturmalarının nasıl sulandırıldığına bunun güzel bir örnek olduğunu belirten Erhan Çelik, şu anda İstanbul’da evinde olduğunu ve operasyon diye bir şeyin söz konusu olmadığını kendisinin ifadeye bile çağrı olmadığını söyledi. Avukatının olayı duyduktan sonra 3 defa adliyeye gittiğini belirten Erhan Çelik, kendisinin ifadesine gerek duyulmadığı bugüne kadar da kendisini çağıran olmadığını dile getirdi.

Sansasyonel bir şey yapma düşüncesiyle yapılmış

Erhan Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında Cumhuriyet gazetesinin sansasyonel bir şey yapayım düşüncesiyle hareket ettiğini belirterek aynı haberin devamında polisin kendisini evinde bulamadığını yazdığını ve daha sonrasında da ilerleyen günlerde ifadeye çağrılabilir şeklinde ifadeleri bulunduğunu haberin tamamen saçmalıktan ibaret olduğunu söyledi. Söz konusu habere kendisinin karar vermediğini ve kamera göndermediğini belirten Erhan Çelik, hiçbir zaman TRT’de böyle bir yetkisinin olmadığını dile getirdi. Ankara’da yaşanan olayın İstanbul’da bulunduğu ve Harbiye stüdyosunda haberleri sunduğu sırada meydana geldiğini belirten Erhan Çelik, tamamen o saatte bülteni sunmasının tesadüf olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim