Eren Bülbül’ü şehit eden PKK’lı terörist böyle teslim oldu

Giresun'da Günlük yaylası bölgesinde kendisini iş makinesinin önüne atarak teslim olan PKK'lı teröristin Eren Bülbül'ü şehit eden grubun arasında yer aldığı belirlendi.

16.12.2017 - 12:38
16.12.2017 - 12:38
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Giresun’da Günlük yaylası bölgesinde kendisini iş makinesinin önüne atarak teslim olan PKK’lı teröristin bir süre yayladaki bir eve sığındığı belirtildi. Kışı geçirmek üzere erzak depoladıkları sığınağın yerini de gösteren teröristin ne olacağı konusunda henüz net bir bilgi gelmedi.

Giresun’da Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepeler Beldesi Günlük yaylası bölgesi civarında kendisini iş makinesinin önüne atan ve terörist olduğunu belirten bir şahıs ekip hakkında tüm bilgileri verdi. PKK’lı teröristin yaylada kaldığı ev didik didik aranırken açlıktan ölmek üzere olduğu belirlendi. Terör ekibinden kaçmak adına her şeyi göze aldığını söyleyen militanın son olarak gruptan ayrıldıktan hemen sonra da önceden gözlerine kestirdikleri evlerde kalarak buralarda karınlarını doyurduklarını ve üstünü değiştirecek elbiseler içinde sık sık hırsızlık yaptığını dile getirdi.

Terörist Teslim Oldu

Teslim olduktan hemen sonra jandarmaya bildiği her şeyi anlatan terörist kış hazırlığı yapmak üzere olduğu kırsaldaki evini de yetkililere gösterdi. Jandarma tarafından yapılan ilk incelemelerde ev içerisinde çok sayıda kışlık eşya ve erzak bulunduğu belirlendi. Bulunan malzemelerin bir çoğunun yayla evlerinde önceden bırakılan erzaklardan oluştuğu belirlenirken ya da 5 kişi oldukları belirtilen PKK’lı terörist gruplarının yakalanması için bölgede hava ve karar destekli bir operasyon başlatıldı.

Trabzon’da Eren Bülbül’ün şehit edildiği grubun içerisinde olduğu belirlenen teröristin kimliği konusunda kesin bir bilgi verilmezken teslim olduğu fotoğraf ise sosyal medyada elden ele yayıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim