Erdoğan’ın ziyaret ettiği MİT’in yeni yerleşkesi 5 bin dönümlük arazi üzerine kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç incelemede bulunmak üzere Milli İstihbarat Teşkilatı'nın hala inşaatı devam eden yeni yerleşkesine helikopterle ziyarette bulundu.

31.07.2019 - 18:01
01.08.2019 - 11:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Etimesgut ilçesi Bağlıca Mahallesi’nde üst düzey güvenlik önlemleriyle korunduğu söylenen yeni yerleşkeye saat 12:40 civarında gelen Erdoğan, yaklaşık 2 saat kadar bir süre boyunca incelemede bulundu.

5 bin dönümü ile oldukça geniş bir alana yayılan yapının çevresinde de 3 metreyi aşkın örgü duvarlar bulunuyor. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde tutultuğu binanın yakın çevresinde en güçlü sinyalleri bile kesmeyi başaran son teknolojik cihazların da bulunduğu edinilen bilgiler arasında. Bu cihazlar dışarıdan yapılabilecek olan herhangi bir telefon dinleme saldırısına önlem olarak kurulmuş durumda.

Eğitim ve talim alanları da bulunuyor!

Yapının iç içe bulunan ve oldukça sistematik bir şekilde tasarlanan katman özelliğindeki mimari yapısının özenle çizildiği belirtiliyor. Alanda MİT’in yeni yeni yerleşkesinin yanında personellerin eğitim ve talim yapabilecekleri çeşitli alanlar da bulunuyor. Yapımı devam eden yeni yerleşkenin son günlerde kaba inşaatı tamamlandı.

MİT’in halen Yenimahalle ilçesinde bulunan eski yerleşkesi de dahil bütün birimlerinin yaklaşık 1 ya da 2 yıl içerisinde Bağlıca’da toplanması amaçlanıyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim