Erdoğan’ın Demirtaş ve Öcalan Arasında İktidar Mücadelesi İddiasına Sezai Temelli Yanıt Verdi

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında Demirtaş ve Öcalan arasında iktidar mücadelesi olduğu yönündeki sözlerine yanıt verdi.

27.06.2019 - 10:58
27.06.2019 - 11:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sezai Temelli bu konuda yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP’nin içinde sanki bir iktidar mücadelesi ve kırılma varmış gibi bir senaryoyu devreye sokmaya çalıştığını belirterek, Abdullah Öcalan’ın mektubu üzerinden böyle bir senaryoyu güçlendirmeye çalıştığını öne sürdü. Abdullah Öcalan’ın mektubunun bütünü okunduğunda aslında iktidarın kurmaya çalıştığı siyasete karşı çıkan ve toplumu demokratik siyasete davet eden bir yerde durduğunu öne süren Sezai Temelli, 31 Mart sürecinde sürekli suçlandıklarını söyledi.

Erdoğan’ın İddiasına Cevap

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan 23 Haziran öncesi yazdığı mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında yorumlanmasına ilişkin gelen bir soruya yanıt veren Sezai Temelli, 31 Mart’a giden süreç içerisinde çok suçlandıklarını dile getirdi. Bu süreçte birçok suçlamayla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Temelli, kendilerini terörist ilan ettiklerini dile getirdi. Cumhur ittifakının 23 Haziran öncesinde farklı bir taktiğe gittiğini ve Kürtlere karşı şirin görünmeye çalıştığını söyleyen Temelli, birçok hamle yaptıklarını ve bunu yaparken yine HDP’nin içinde sanki bir kırılma varmış gibi bir iktidar savaşı varmış gibi senaryo çizmeye çalıştıklarını söyledi.

2013’ten Beri Takip Ediyoruz

Terörist başı Öcalan’ın bugüne kadar gönderdiği mesajları ve bu son mektubunun bütünlükle okunması durumunda aslında iktidarı kurmaya çalıştığı siyasete karşı çıkan ve toplumu demokratik siyasete davet eden bir yorum görüleceğini öne süren Sezai Temelli, belli cümleleri ele aldığınızda farklı farklı yorumlamanın mümkün olduğunu fakat kendilerinin Abdullah Öcalan’ı 2013 yılından beri çok iyi tanıyıp takip ettiklerini söyledi. Bugüne kadar yorumladıkları gibi sağlıklı şekilde cümleleri yorumladıklarını ve sağlıklı çözüm aldıklarını söyleyen Temelli, bu sonucu 23 Haziran seçimlerinde herkesin gördüğünü iddia etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim