Erdoğan’dan Yeni Eğitim Sistemine 3 Şart

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Özellikle her geçen yıl yeni düzenlemeler getirilmesi ve eğitimde düzenin oluşturulmaması beraberinde çeşitli sorunlara da yol açmıştı. Eğitim kalitesinin düşmesi, öğrencilerin ne yapacağını tam olarak bilmemesi ve sınavların karmaşık bir hal almasıyla birlikte sıkıntılar yaşanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni eğitim öğretim programı için 3 şart geldi.

Yeni sınav sistemi konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, ‘Ülkemizde yer alan %45’lik kesimin kafası oldukça karışık. Bu durum ise ancak eğitim sisteminin yetersiz ve sürekli değişiyor olmasından kaynaklanıyor. Uzun yıllardır eğitime milyarlarca dolar yatırımlar yaptık. Artık sıra eğitim kalitesini arttırmakta. Yeni eğitim sistemi 3 şekilde olsun o da basit, sade ve anlaşılır’ dedi.

‘Hedef Finlandiya’

Dünya çapındaki ülkelerin eğitim konusunda büyük gelişmeler yaşadığını belirten Erdoğan, ‘Eğitim kısmında yapılacak yenilikler ile bizler de kalitemizi arttırabiliriz. Artık ülke olarak yeni hedefimiz Finlandiya olmalıdır. Eğitim seviyesinin yüksek olması beraberinde birçok durumu da olumlu şekilde etkileyecektir. Artık karışık, gereksiz detaylarla doldurulmuş eğitim sistemlerinin oluşturulmasını istemiyorum’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni eğitim sistemi hakkında sunduğu görüşleri de yine Türkiye çapında beğeni topladı. Özellikle eğitim sisteminde yaşanılan sıkıntıların ilerleyen dönemlerde yapılan değişiklikler ile ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim alanında ne tür değişiklikler yapılacağı ise henüz bilinmiyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com