Erdoğan’dan Yeni Eğitim Sistemine 3 Şart

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni eğitim sistemi için şartlar sunuldu.

03.12.2017 - 1:04
03.12.2017 - 1:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Özellikle her geçen yıl yeni düzenlemeler getirilmesi ve eğitimde düzenin oluşturulmaması beraberinde çeşitli sorunlara da yol açmıştı. Eğitim kalitesinin düşmesi, öğrencilerin ne yapacağını tam olarak bilmemesi ve sınavların karmaşık bir hal almasıyla birlikte sıkıntılar yaşanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni eğitim öğretim programı için 3 şart geldi.

Yeni sınav sistemi konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, ‘Ülkemizde yer alan %45’lik kesimin kafası oldukça karışık. Bu durum ise ancak eğitim sisteminin yetersiz ve sürekli değişiyor olmasından kaynaklanıyor. Uzun yıllardır eğitime milyarlarca dolar yatırımlar yaptık. Artık sıra eğitim kalitesini arttırmakta. Yeni eğitim sistemi 3 şekilde olsun o da basit, sade ve anlaşılır’ dedi.

‘Hedef Finlandiya’

Dünya çapındaki ülkelerin eğitim konusunda büyük gelişmeler yaşadığını belirten Erdoğan, ‘Eğitim kısmında yapılacak yenilikler ile bizler de kalitemizi arttırabiliriz. Artık ülke olarak yeni hedefimiz Finlandiya olmalıdır. Eğitim seviyesinin yüksek olması beraberinde birçok durumu da olumlu şekilde etkileyecektir. Artık karışık, gereksiz detaylarla doldurulmuş eğitim sistemlerinin oluşturulmasını istemiyorum’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni eğitim sistemi hakkında sunduğu görüşleri de yine Türkiye çapında beğeni topladı. Özellikle eğitim sisteminde yaşanılan sıkıntıların ilerleyen dönemlerde yapılan değişiklikler ile ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim alanında ne tür değişiklikler yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim