Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na, ‘İspatla!’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir etkinlikte Kılıçdaroğlu’na rest çekti.

26.11.2017 - 16:46
26.11.2017 - 16:46
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözler sarf etti. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerce CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere çocuklarının, yeğenlerinin, kardeşinin ve dünürünün yurtdışındaki bankalara para yatırdığını iddia etmişti. Verdiği iddia üzerine tepkileri üzerine çeken Kılıçdaroğlu’na bir tepki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Konuşmasına sert bir dille başlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu iddiaları kanıtlamasını istedi.

‘Kanıtlayamazsan İftiracı Olursun’

Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, ‘Bazı adını anmak istemediğim zatlar benim hakkımda çeşitli iddialar ortaya atıyor. Ben, çocuklarım, yeğenlerim başta olmak üzere dünürüm ve özel kalemim yurtdışındaki bankalara para aktarmışız. Bu konuda en ufak bir bilgisi var ise ispatlasın. Buradan kendisine sesleniyorum; eğer kanıtın varsa bir dakika durma bütün belgeleri ortaya koy. Ben hem yargılama sürecini başlatacağım hem de Cumhurbaşkanlığı görevinden istifamı vereceğim. Eğer bu söylediklerin yalan ise o zaman iftiracı durumuna düşeceksin. Eğer kanıtlayamazsan sen de görevini bırakmayı kabul ediyor musun? Hodri meydan, verdiği iddiaları kanıtlamazsan sen de iftiracısın’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri sonrasında CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir cevap vereceği ise henüz bilinmiyor. İlerleyen günlerde ise kanıtları bulunması halinde Kılıçdaroğlu’nun sunması bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim