Erdoğan’dan AK Parti’nin 18. yılına dair mesaj: Hedeflerimize doğru azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 18. kuruluş yıl dönümüyle ilgili olarak halka duyurduğu mesajında "Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür" dedi.

14.08.2019 - 11:46
14.08.2019 - 13:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki ‘Erdemliler Hareketi’ ile 2001 senesinde siyaset sahnesine giriş yaptı. ‘Erdemliler Hareketi’, 14 Ağustos 2001’de ‘AK Parti’ ismiyle siyaset sahnesinde yerini alarak bugün 17. senesini geride bıraktı.

“Hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 18. yılı dolayısıyla paylaştığı mesajında şu konulara yer verdi:

“Aziz Milletim,

AK Parti, partilerden bir parti değil, bir millet hareketi olarak çıktığı bu yolda 18’inci yılını kutluyor. AK Parti’yi anlamak için önce Türkiye’yi ve Türk milletinin kutlu yürüyüşünü anlamak gerekir. Kardeşlerim, dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür. Bu anlayıştan hareketle 18 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimizle birlikte bu kutlu yürüyüşte ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkeleriyle 2023 hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim