Erdoğan’dan ABD’ye ‘Dünya 5’ten büyüktür’ göndermesi

Tarihi Kudüs kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya 5'ten büyüktür lafını bir kez daha söyledi.

22.12.2017 - 16:27
22.12.2017 - 16:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Tarihi Kudüs kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk açıklamalarını yaptı. Erdoğan, “Dünya 5’ten büyüktür diye biz boşuna söylemedik. Aslında 1’den bile büyüktür. 196 kez de büyük olabilir.” ifadelerine kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin genel merkez binasında tarihi Kudüs kararına ne kadar sevindiğini anlatırken ABD Başkanı Trmup’a da mesajını sert bir dille iletti.

İşte Erdoğan’ın konuşmalarından bazı satır başları:

“Türkiye olarak İslam İşbirliği Teşkilatı’nı (İİT) harekete geçirerek Kudüs konusunda ne kadar hassas olduğumuzu herkese göstermiş olduk. BM Güvenlik Konseyi’nde görüşülen tarihi kararda iyi bir rol oynandı. Biz her zaman dünya 5’ten büyüktür dedik. İşte tam da bunu kastediyorduk. Buradan bu sözümü bir kez daha hatırlatmanın sevinci içerisindeyim.”

“Çekimser davranan ve oylamaya katılmayan bazı ülkeler de yer aldı. Biz onları da anlıyoruz. Biz son ana kadar olayın takipçisi olduk. Beyaz Saray telefonun başında herkesi tek tek tehdit etti. Demokratik iradelerle verilmiş olan bu karar sonrasında oldukça mutluyduk. Demokrasi iradeleri asla ve asla satın alınamaz. Bunu herkes böyle bilsin. Eğer bu konuda düşünen şahsiyetler varsa onlar her zaman mahkum olmaya razı kalacaklardır.”

“Şahsım ve özellikle milletim adına bizim yanımızda olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Böylece bu oylama ile birlikte sanırım Amerika gereken dersi almıştır. Bundan sonra İslam dünyası her zaman bir olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim