Erdoğan’dan ABD’nin yaptırım kararına ilişkin açıklama: Örtülü ya da açık hiç bir yaptırım tehdidine boyun eğmeyiz

ABD'nin yaptırım kararı ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, örtülü ya da açık hiçbir yaptırım kararı nedeniyle Türkiye’nin haklı davasından vazgeçmeyeceğini söyledi.

24.07.2019 - 12:43
24.07.2019 - 12:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş senedi olan Lozan Barış Antlaşması’nın 96’ıncı yılı olduğunu hatırlattı. Erdoğan aynı zamanda bu yılın İstiklal mücadelesinin başlangıcının da 100. yıldönümü olduğunu söyledi.

Türkiye kararlı ve güçlü

Lozan Antlaşması öncesinde Ordunun dünyanın en güçlü ordularına karşı Milli Mücadele verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir asır önce olduğu gibi, bağımsızlığına, bekasına, vatandaşların huzur ve güvenliğine yönelik her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahip olduğunu söyledi.

ABD’nin yaptırım tehdidi

Türkiye’de son dönemlerde Doğu Akdeniz’de ve Suriye’nin kuzeyinde attığı adımlar da milletin ve Kıbrıs Türklerinin hak ve menfaatlerini koruma konusundaki hassasiyetini açıkça ortaya koyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, örtülü ya da açık hiçbir yaptırım tehdidi nedeniyle Türkiye’nin haklı davasından vazgeçmeyeceğini ifade etti. Lozan Barış Antlaşması’nın 96 yıl dönümünde cumhuriyetin Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitleri bir kez daha rahmetle andığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazileri de saygı ve minnetle yad ettiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim