Erdoğan’a sahnede şehit yakınınından sarılış

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Şırnak’ta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Bir anda sahneye fırlayan ve şehit yakını olduğunu söyleyen bir vatandaş ortamı bir anda gerdi. Yaşanan kaosta Erdoğan’a sarılan şehit yakınının görüntüleri sosyal medyada olay oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta düzenlenen AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde büyük bir şok yaşadı. Erdoğan sahneye çıktıktan hemen sonra partilileri selamlarken bir anda kızılca kıyamet koptu. Hüseyin Demircan isimli bir vatandaş korumaları atlattıktan hemen sonra koşarak Erdoğan’ın boynuna sarıldı. Korumalar anında Demircan’ı gözaltına alırken vatandaşın şehit yakını olduğu için ifadesinin alınmasından sonra polis tarafından serbest bırakıldı.

Erdoğan’a Sahnede Sarıldı

Demircan ifadesinde, “Ben şehit yakınıyım. Ailemizden terör örgütü PKK tarafından bugüne kadar tam 13 şehit çıktı. Şehit olanlar arasında annem, 2 ağabeyim ve 2 kız kardeşim bulunuyor. Korucu olduğumuz için PKK, 1987 yılında Şırnak’ın Güneyce köyü Çift Kavak mezrasına baskın yaparak, ailemden çok sayıda kişiyi şehit etti.” ifadelerini kullandı.

Şehit yakını Hüseyin Demircan, “Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevenlerden sadece birisiyim. Dün sahnede olurken kendisine sarılmamak için zor durdum. Ve sonunda aldığım karar neticesinde sahneye çıkmaya karar verdim. Benim başka bir amacım zaten olamaz. Sadece sarılmaktı arzum. Emniyette ifadem alındıktan sonra serbest kaldım. Böyle bir yanlış anlamaya neden olmak asla istemezdim. Kime rahatsızlık verdimse özür dilerim.” şeklinde konuştu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com