Erdoğan’a sahnede şehit yakınınından sarılış

Şırnak'ta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir anda sahneye fırlayan şehit yakını karşısında ne yapacağını şaşırdı.

24.12.2017 - 23:39
24.12.2017 - 23:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Şırnak’ta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Bir anda sahneye fırlayan ve şehit yakını olduğunu söyleyen bir vatandaş ortamı bir anda gerdi. Yaşanan kaosta Erdoğan’a sarılan şehit yakınının görüntüleri sosyal medyada olay oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta düzenlenen AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde büyük bir şok yaşadı. Erdoğan sahneye çıktıktan hemen sonra partilileri selamlarken bir anda kızılca kıyamet koptu. Hüseyin Demircan isimli bir vatandaş korumaları atlattıktan hemen sonra koşarak Erdoğan’ın boynuna sarıldı. Korumalar anında Demircan’ı gözaltına alırken vatandaşın şehit yakını olduğu için ifadesinin alınmasından sonra polis tarafından serbest bırakıldı.

Erdoğan’a Sahnede Sarıldı

Demircan ifadesinde, “Ben şehit yakınıyım. Ailemizden terör örgütü PKK tarafından bugüne kadar tam 13 şehit çıktı. Şehit olanlar arasında annem, 2 ağabeyim ve 2 kız kardeşim bulunuyor. Korucu olduğumuz için PKK, 1987 yılında Şırnak’ın Güneyce köyü Çift Kavak mezrasına baskın yaparak, ailemden çok sayıda kişiyi şehit etti.” ifadelerini kullandı.

Şehit yakını Hüseyin Demircan, “Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevenlerden sadece birisiyim. Dün sahnede olurken kendisine sarılmamak için zor durdum. Ve sonunda aldığım karar neticesinde sahneye çıkmaya karar verdim. Benim başka bir amacım zaten olamaz. Sadece sarılmaktı arzum. Emniyette ifadem alındıktan sonra serbest kaldım. Böyle bir yanlış anlamaya neden olmak asla istemezdim. Kime rahatsızlık verdimse özür dilerim.” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim