Erdoğan’a Hakkari’de Kürtçe sevgi seli

Hakkari'ye giderek vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlar tarafından Kürtçe sloganlar ve pankartlar ile karşılandı.

23.12.2017 - 16:16
23.12.2017 - 16:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hakkari’ye giderek vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan kalabalık tarafından Kürtçe sloganlar ve pankartlar eşliğinde karşılandı. Erdoğan konuşmasında, “Güvenlik yüzünden aylara daha önceden uygulanan çıkış yasağını çok yakın bir zaman dilimi içerisinde kaldıracağız. Siz sahip çıktığınız sürece güvenliği biz saklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de AK Parti İl Kongresi Hakkarili vatandaşlara seslenerek onlara bekledikleri müjdeyi verdi. Erdoğan ilk kongresinde yapmış olduğu konuşmasında gündeme de değindi. Hakkarililere müjdeyi veren Erdoğan bol bol da alkış alarak Kürtçe sloganlar ve pankartlara selam verdi.

“Kudüs meselesini de tarihi bir kararla üstesinden gelmiş olduk. ABD’nin tüm tehditlerine rağmen gereken cevap Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda verildi. Bizimle baş edemeyeceklerini anladılar. Onların güçleri bizim irademizi yıkmaya yetmedi. Hakkarililer de bu konuda teröre karşı dimdik ayakta duracaklardır.”

Hakkari’deki Yasak Kalkıyor

“Önümüzdeki bahar aylarından itibaren yaylalara çıkması yasağını tamamen özgür bırakarak onlara gereken dersi sizler vereceksiniz ve bizde sizin güvenliğinizi sağlayacağız. Bizim meselemiz Kürt ya da Türk meselesi değildir. Bizim meselemiz vatan ve bayrak meselesidir. Bizim coğrafyamıza saldırı düzenleyenler şimdiye kadar gereken dersleri zaten almışlardır. Bundan sonra da onlara gereken dersleri vermeye devam edeceğiz. Eğer biz içimizde bölünürsek işte asıl sorun o zaman başlar. Gelin hep birlikte Türk ve Kürt kardeş olalım. Türkiye olmazsa Hakkari’de olmaz. Bunu unutmayalım.” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim