Erdoğan’a Hakkari’de Kürtçe sevgi seli

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
23 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Hakkari’ye giderek vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan kalabalık tarafından Kürtçe sloganlar ve pankartlar eşliğinde karşılandı. Erdoğan konuşmasında, “Güvenlik yüzünden aylara daha önceden uygulanan çıkış yasağını çok yakın bir zaman dilimi içerisinde kaldıracağız. Siz sahip çıktığınız sürece güvenliği biz saklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de AK Parti İl Kongresi Hakkarili vatandaşlara seslenerek onlara bekledikleri müjdeyi verdi. Erdoğan ilk kongresinde yapmış olduğu konuşmasında gündeme de değindi. Hakkarililere müjdeyi veren Erdoğan bol bol da alkış alarak Kürtçe sloganlar ve pankartlara selam verdi.

“Kudüs meselesini de tarihi bir kararla üstesinden gelmiş olduk. ABD’nin tüm tehditlerine rağmen gereken cevap Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda verildi. Bizimle baş edemeyeceklerini anladılar. Onların güçleri bizim irademizi yıkmaya yetmedi. Hakkarililer de bu konuda teröre karşı dimdik ayakta duracaklardır.”

Hakkari’deki Yasak Kalkıyor

“Önümüzdeki bahar aylarından itibaren yaylalara çıkması yasağını tamamen özgür bırakarak onlara gereken dersi sizler vereceksiniz ve bizde sizin güvenliğinizi sağlayacağız. Bizim meselemiz Kürt ya da Türk meselesi değildir. Bizim meselemiz vatan ve bayrak meselesidir. Bizim coğrafyamıza saldırı düzenleyenler şimdiye kadar gereken dersleri zaten almışlardır. Bundan sonra da onlara gereken dersleri vermeye devam edeceğiz. Eğer biz içimizde bölünürsek işte asıl sorun o zaman başlar. Gelin hep birlikte Türk ve Kürt kardeş olalım. Türkiye olmazsa Hakkari’de olmaz. Bunu unutmayalım.” şeklinde konuştu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com