Erdoğan: Trump dersini yakında alacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kudüs hakkında ABD Başkanı Donald Trump'a çok sert ifadeler kullandı.

21.12.2017 - 16:18
21.12.2017 - 18:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kudüs hakkında ABD Başkanı Donald Trump’a bir kez daha meydana okudu. Trump’ın Kudüs tehididi için sert sözler söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin iradesini başkasına satmamasını ve bundan pişman olabilecekleri uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde gündem ve Kudüs hakkında bazı açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Donald Trump’ın BM üyelerine sert çıkan Erdoğan ileri demokrasi konusunda uyarılarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından bazı satır başları:

“Bugün Birleşmiş Milletler bir kez daha bir araya gelerek Kudüs’ü başkent yapmak istiyorlar. Amerika oraya kendi büyükelçiliğini taşıyacakmış. Amerika başkanı sanki tehdit ediyor. Bizim düşüncemizin aksine hareket edenler varmış. Biz onlarında karşısındayız. Bunları tek tek not alıyoruz. Amerika’ya demokrasinin beşiği diyenler gelip de görsünler neler olduğunu. Bunların işi sadece dolarla.”

“Buradan tüm dünyaya bir kez daha sesleniyorum. Böyle şeylerle asla uğraşmayın. Bırakın herkes istediğini yapsın bakalım neler olacak. Amerika’da çok yakın bir zamanda gereken dersi alacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Birleşmiş Milletler’de düzenlenecek Kudüs oylamasına saatler kala söz alan İsrail Başbakanı Netanyahu ise Birleşmiş Milletler hakkında sert sözler söyledi. BM’deki oylamanın (TSİ) 18:00’da başlayacağı ve oylamada Trump’ın Kudüs kararının karşısında yer alan ülkelerin ise çoğunluk oluşturması amaçlanıyor. Tarihi oylama öncesinde ise İsrail Başbakanı Netanyahu ortamı gerecek açıklamaları ile şimdiden gündeme oturdu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim