Erdoğan: “Kudüs için bedel ödemeye hazırız”

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Afrika turunda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu. Sudan Meclisinde Kudüs için çarpıcı yorumlar getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ü savunmak için bedel ödemeye hazır olduklarını bile söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdiği Afrika turunda yine hem ülkemize hem de tüm dünyaya seslenmekten geri kalmadı. Sudan’daki temaslarına, uluslararası haber ajanslarının muhabirleri ve Sudanlı basın mensupları eşlik ederken Erdoğan Kudüs için her zaman ellerinden ne gerekiyorsa ülkemiz için yapılacağını belirtti. Sudan televizyonları, ajanslar, haber siteleri ve gazeteleri, Erdoğan’ın Sudan ziyaretine geniş sunarken ara ara canlı yayın bağlantıları ile kendisini ön plana çıkardı.

Erdoğan Afrika’nın Manşetinde

Siyasi Mikroskop gazetesi Erdoğan’ın Sudan temasları için “Erdoğan’ın tarihi ziyareti” manşetini atarken El-Vatan gazetesi ve Sudan gazetesi ise “Türkiye ve Sudan ticarette 10 milyar doları hedefliyor” ve “Erdoğan ve Beşir’in stratejik iş birliği” yorumlarına yer verdi. Et-Tayyar gazetesi ise Erdoğan’ın Sudan Meclisindeki “Kudüs’ü savunmak için bedel ödemeye hazırız.” açıklamasını manşetten okurlarına sundu.

“Erdoğan, Trump’ı Sudan’dan uyardı” başlığını kullanan Yarın gazetesi Erdoğan için “Dolarlarınızla insanlığın iradesini satın alamazsınız.” cümlesini ön planda tutarken Günler, El-Vefag, Al-Ahbar gazeteleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 günlük Sudan ziyaretinin bütün ayrıntılarını okuyucuları sunmayı gerek gördü. Al-intiba gazetesi ise tam sayfa “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hoş geldiniz” başlığıyla bir yazı yayımlayarak samimiyetini ön plana çıkardı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com