Erdoğan: “Kudüs için bedel ödemeye hazırız”

Afrika turunda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs için yeniden tüm dünyaya seslendi.

26.12.2017 - 15:20
26.12.2017 - 15:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Afrika turunda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu. Sudan Meclisinde Kudüs için çarpıcı yorumlar getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ü savunmak için bedel ödemeye hazır olduklarını bile söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdiği Afrika turunda yine hem ülkemize hem de tüm dünyaya seslenmekten geri kalmadı. Sudan’daki temaslarına, uluslararası haber ajanslarının muhabirleri ve Sudanlı basın mensupları eşlik ederken Erdoğan Kudüs için her zaman ellerinden ne gerekiyorsa ülkemiz için yapılacağını belirtti. Sudan televizyonları, ajanslar, haber siteleri ve gazeteleri, Erdoğan’ın Sudan ziyaretine geniş sunarken ara ara canlı yayın bağlantıları ile kendisini ön plana çıkardı.

Erdoğan Afrika’nın Manşetinde

Siyasi Mikroskop gazetesi Erdoğan’ın Sudan temasları için “Erdoğan’ın tarihi ziyareti” manşetini atarken El-Vatan gazetesi ve Sudan gazetesi ise “Türkiye ve Sudan ticarette 10 milyar doları hedefliyor” ve “Erdoğan ve Beşir’in stratejik iş birliği” yorumlarına yer verdi. Et-Tayyar gazetesi ise Erdoğan’ın Sudan Meclisindeki “Kudüs’ü savunmak için bedel ödemeye hazırız.” açıklamasını manşetten okurlarına sundu.

“Erdoğan, Trump’ı Sudan’dan uyardı” başlığını kullanan Yarın gazetesi Erdoğan için “Dolarlarınızla insanlığın iradesini satın alamazsınız.” cümlesini ön planda tutarken Günler, El-Vefag, Al-Ahbar gazeteleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 günlük Sudan ziyaretinin bütün ayrıntılarını okuyucuları sunmayı gerek gördü. Al-intiba gazetesi ise tam sayfa “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hoş geldiniz” başlığıyla bir yazı yayımlayarak samimiyetini ön plana çıkardı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim