Erdoğan ile Macron 5 Ocak’ta görüşecek

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
31 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yılda 5 Ocak tarihinde Fransa’ya Macron’un davetlisi olarak gidiyor. 5 Ocak’ta Fransız mevkidaşı Macron ile ikili bir görüşme gerçekleştirecek olan Erdoğan, bu ziyareti esnasında Kudüs, Suriye, Irak, terörle mücadele ve Türkiye-AB ilişkilerini de ele alacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 5 Ocak’ta Fransa’da bir takım ziyaretlerde bulunacak. Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un davetlisi olarak gerçekleştireceği ziyaret esnasında çok önemli konular ele alınacak. İki liderin yapacağı görüşmelerin ardından bir takım açıklamalarında yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 5 Ocak tarihinde Fransa’da ikili bir görüşme içerisinde olacaklar. Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Macron’la yapılacak olan görüşmeler esnasında bazı önemli detaylar konuşulacak.” ifadeleri yer aldı.

Fransa’da Kudüs Meselesi Gündemde

Fransa yaklaşık olarak altı asırlık tarihi ve çok boyutlu ilişkilere sahip olunan önemli bir ticari ve ekonomik ortağımız olmasının yanı sıra ayrıca önde gelen bir müttefik ülkesi olarak da boy gösteriyor. Terörle mücadele başta olmak üzere küresel ve bölgesel sınamalar karşısında Fransa ile de her türlü temasların devam ettiği ve köklü ilişkilerde karşılıklı yatırımlar, enerji, savunma sanayi, bilim ve teknoloji, ulaştırma, kültür ve eğitim gibi alanlarda önemli projelerinde yer aldığı belirtildi.

Fransa ile yapılacak olan görüşmeler de Kudüs, Suriye, Irak ve terörle mücadele başta olmak üzere bölgesel konular ve Türkiye-AB ilişkileri daha belirgin bir rol oynayacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com