Erbil’de Türk diplomatın şehit olduğu saldırıyı düzenleyen terörist HDP milletvekilinin ağabeyi çıktı

Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit olduğu saldırıyı düzenleyen kişinin HDP Diyarbakır milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu anlaşıldı.

19.07.2019 - 12:58
19.07.2019 - 15:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Irak’ın Erbil kentinde önceki gün restoranda düzenlenen silahlı saldırı sonucu bir Türk Diplomat Şehit olmuştu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi emniyet teşkilatı saldırının ardından yaptığı araştırmalar sonucu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Yapılan açıklamada olayın failinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 1992 doğumlu Mazlum Dağ olduğu belirtildi.

HDP Milletvekilinin ağabeyi çıktı

Yapılan incelemeler sonucunda terör saldırısının faili Mazlum Dağ’ın HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu anlaşıldı. Kardeşinin milletvekili olması için Mazlum Dağ’ın terör örgütüne baskı yaptığı da iddialar arasında yer alırken, Dersim Dağ’ın bu nedenle milletvekili listesine alındığı ifade edildi. Dağ ailesinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu ancak İstanbul’da yaşadığı tespit edildi.

Olayın geçmişi

Irak’ın Erbil kentinde önceki gün bir restorana silahlı saldırı düzenlenmiş ve saldırıda Türkiye’nin artık başkonsolosluğuna görevli bir diplomat Şehit olmuştu. Ayrıca saldırıda 2 Irak vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim