Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Epic Game 2020 Fortnite Dünya Kupası’nın iptal edildiğini duyurdu

Son Güncelleme:
 Epic Game 2020 Fortnite Dünya Kupası’nın iptal edildiğini duyurdu

Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir birçok espor etkinliği yalnızca çevrimiçi ayaklarını devam ettirerek yoluna devam etmişlerdi. Epic Games tarafından daha önce duyurulan Fortnite Dünya Kupası ile ilgili henüz bir açıklama gelmemesi, oyunun sevenlerini üzmüştü. Epic Games nihayet bir açıklama yaptı ve turnuvanın çevrimiçi bir şekilde de gerçekleştirilmeyeceğini duyurarak, turnuvayı iptal etti.

Geçtiğimiz hafta Fortnite oyununa yeni gelen karakter olan Travis Scott ile bir konser etkinliği düzenleyen Epic Games ve Fornite, yaşanan koronavirüs nedeniyle oyunun en önemli etkinliği olan dünya kupasını iptal etti. Diğer oyun firmalarının espor etkinliklerini çevrimiçi olarak oynanmasının mümkün olduğunu açıklamasına karşın, Fornite oyununda bölgesel bazı etkinlikler haricinde çevrimiçi olarak da bir turnuva düzenlenmeyecek. Dünya kupası seviyesinde bir etkinliğin çevrimiçi oynanması zaten beklenmiyordu aynı şekilde fiziksel olarak insanları toplamak da sağlık tehdidi oluşturacağından dolayı, karar çok da büyük bir şaşkın yaratmadı.

Fornite Dünya Kupası ne zaman düzenlenecek?

Turnuvanın 2020’de gerçekleşmeyeceğinin resmi olarak açıklanmasının ardından, turnuvanın yeni tarihine ilişkin açıklamalar da bekleyen hayranlara henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yapımcı firma, dünyada durumun stabil hale gelene kadar düzenlenecek olan Fortnite turnuvalarına destek olacağını fakat bu turnuvaların yalnızca çevrimiçi olması koşulunu aradığını belirtti.

Epic Games, resmi Fortnite Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Geçen ay, 2020 için planlanan yol haritamızı duyuracağımızı söylemiştik. Bugün 2020 için planlamalarımıza dair güncellemeleri sizlere duyurmak istedik… 2020’nin geri kalanında tüm Fortnite müsabakaları çevrimiçi olarak yapılacaktır. Bölgeler arası çevrimiçi rekabetin sınırlamaları nedeniyle, 2020’de Fortnite Dünya Kupası olmayacak” ifadelerini kullandı.

Turnuvanın yeni tarihinin 2021 yılı olması bekleniyor.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap