Enflasyon Rakamları Açıklandı Memur ve Memur Emeklilerinin Alacağı Zam Oranı Netleşti

Milyonlarca memur ve emeklinin merak içerisinde beklediği Temmuz ayı zam oranları netleşti. Açıklanan rakamlara göre Temmuz ayında memur ve memur emeklilerine yüzde 6, SSK ve Bağkur emeklilerine ise yüzde 5 zam yapılacak.

03.07.2019 - 11:59
03.07.2019 - 11:59
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Enflasyon rakamlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmasının ardından memur ve memur emeklilerinin alacağı zam oranı netleşti. Haziran ayında TÜFE aylık 0,03, yıllık ise 15,75 oldu. Enflasyon rakamları yılın ilk yarısında memur ve memur emeklilerinin alacağı zam için büyük önem taşıyordu.

Emeklilerin Zam Oranları Ortaya Çıktı

Açıklanan enflasyon rakamlarına göre yılın ilk yarısı için temmuz ayında SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 5, memur ve memur emeklileri ise yüzde 6 oranında zam alacak. Memur ve memur emeklileri Ocak ayında son toplu sözleşmeye göre yüzde 4 oranında zam almıştı. Ancak artan enflasyon rakamları nedeniyle memur ve memur emeklileri temmuz ayında yüzde 6 zam alacak. Enflasyonun 5 aylık süreç içerisinde yüzde 4.98 arttığı açıklandı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim