Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İçinizi Isıtacak 25 Romantik Komedi Filmi – En İyi Romantik Komedi Filmleri

Son Güncelleme:
 İçinizi Isıtacak 25 Romantik Komedi Filmi – En İyi Romantik Komedi Filmleri

Kimi zaman pembe dünyaları, kimi zaman da zorlu aşkları konu alan romantik komedi filmleri, finalde genelde sinema salonundan ayrılırken yüzümüzü güldüren yapımlardır. Diğer alanlara göre oldukça kıt bir üretimi olan romantik komedi film sektörü, buna rağmen günümüze kadar çok sayıda kaliteli yapım çıkarmayı başarmıştır.

Yerli sinemamızın da romantik komedi alanında başarılı ürünleri var fakat bu yapımlar henüz uluslararası başarı alacak düzeye ulaşmadı desek, yanlış söylemiş olmayız. Bugünkü listemizde, en iyi 25 romantik komedi filmi önerisi ile karşınızdayız. Listemizden izlemiş olduğunuz veya okuduktan sonra izlediğiniz romantik komedi filmleri hakkında yorum yapabilir, listeye eklememiz için yeni film önerilerinde de bulunabilirsiniz.

Romantik komedi filmleri sıralamamızda, IMDb puan bilgisi verilmiş olsa da sıralamayı bu puanı baz alarak yapmadık. Sıralamada filmdeki oyunculuklar, çekim kalitesi, müzikler ve senaryo baz alınmıştır.

25. When Harry Met Sally (1989)

IMDb: 7.6

Harr ve Sally birbirlerini uzun zamandır tanıyordur. Çok iyi arkadaş olan bu ikilinin hayatını, yaptıkları seks mahvedecektir.

24. Trouble in Paradise (1932)

IMDb: 8.1

1932 yapımı film, centilmen bir hırsız ve güzeller güzeli yankesicinin hikayesini anlatmaktadır. Kıskançlığın ve romantizmin, zirvelerde yaşandığı bir yapım.

23. Obvious Child (2014)

IMDb: 6.8

20’li yaşlarındaki komedyen, bağımsız bir kadın olmanın ne zor olduğunu, planlamadığı bir hamilelik yaşadığı zaman anlayacaktır.

22. Belle Epoque (1992)

IMDb: 7.2

30’lu yıllarda askerden kaçan bir İspanyol askeri, kendisini ıssız bir çiftlikte bulunur. Çiftlik ise zannettiği kadar ıssız değildir, çiftçinin 4 kızı vardır ve kaçak asker hepsine aşık olur.

21. L.A. Story (1991)

IMDb: 6.7

Los Angeles’ta ve 90’ların başında geçen hikaye, bir hava durumu sunucusunun, İngiliz bir muhabirin kalbini çalma çabasını seyirciye aktarıyor.

20. Hannah and Her Sisters (1986)

IMDb: 7.9

Hannah’ın eşi, kız kardeşi Lee’ye tutulacaktır. Bunun yanında onun eski kocası da Holly’e karşı boş değildir. Bir aşk üçgeninden çok daha fazlası olan Hannah ve onun kız kardeşleri, en iyi romantik komedi filmleri arasında gösteriliyor.

19. High Fidelity (2000)

IMDb: 7.5

Bir kaset satıcısı ve aynı zamanda kaset üreticisi olan Rob’un, inişli çıkışlı aşk hayatını izliyoruz. Bu aşk hayatının büyük bölümü ayrılıklar ile dolu.

18. Appropriate Behavior (2014)

IMDb: 6.6

Yeni nesil bir kadın hikayesi olan film, ideal bir aile kızı gibi görünen fakat aslında bir biseksüel olan genç kadının, tüm kimliklerin hakkını verdiği bir hikaye.

17. Enough Said (2013)

IMDb: 7.0

Boşandıktan sonra ilgilendiği bir adamı takibe alan kadın, adamın eski kocası ile kanka olduğunu öğrenir.

16. Bull Durham (1988)

IMDb: 7.1

En iyi beysbol filmi hangisidir diye bir soruyu daha önce sormuş iseniz? Doğru cevabını şu anda okuyorsunuz. Hüzünlü, eğlenceli ve aşk dolu bir yapım.

15. Groundhog Day (1993)

IMDb: 8.0

Her gün aynı günü yaşasaydınız nasıl olurdu? Bu konuyu temele alan yapım, hava durumu sunucusu olan Bill Murray’in başına gelenleri anlatıyor. Filmde oldukça hoş ve ince espriler bulunmakta.

14. The Apartment (1960)

IMDb: 8.3

Kariyerindeki basamakları daha hızlı yükselmek adına dairesinin, yöneticileri tarafından Garsoniyer olarak kullanılmasına izin veren bir adamın hikayesi.

13. Desk Set (1957)

IMDb: 7.3

Bir televizyon şirketi, bilgisayarlaşma aşamasındadır. Tüm sistemin artık ileri teknolojiye geçirilmeye çalışıldığı süreçte, iki güçlü karakter arasındaki sürtüşme ve aşk hikayesini izliyoruz.

12. Indiscreet (1958)

IMDb: 6.8

Aşktan çoktan vazgeçen bir aktris, bir adamla tanışır ve onunla flört etmek ister. Üstelik adamın evli olduğunu bilmesine rağmen.

11. Some Like It Hot (1959)

IMDb: 8.2

Amerikan sinemasının komedi denince ilk akla gelen klasiklerinden birisi olan film, meşhur Valentine katliamından kurtulan iki çulsuz müzisyenin hikayesini anlatıyor. Müzisyenler, çete üyelerinden kaçmak için kadın kılığına gireceklerdir.

10. Bringing Up Baby (1938)

IMDb: 8.0

Siyah beyaz olmasına rağmen, günümüzde çekilen romantik komedi filmlerinden çok ileri seviyede olan bir yapım.

09. The Princess Bride (1987)

IMDb: 8.1

Dedesinin torununa okuduğu bir kitap ile başlayan hikaye, çok şirin bir beyaz atlı prens öyküsüne dönüşecektir. Bir aşk hikayesinin masalsılığına ek olarak filmde çok komik replikler de bulunmaktadır.

08. Annie Hall (1977)

IMDb: 8.0

Kurgusu ve görsel anlatımı ile izleyiciyi adeta içine çeken yapımda, Annie Hall ve o dönem ki sevgilisi Diane Keaton arasında geçen aşk hikayesi beyaz perdeye aktarılmış.

07. City Lights (1931)

IMDb: 8.5

Görmeyen bir çiçekçi kıza aşık olan adam, ona yardım edebilmek için para biriktirecektir. Charles Chaplin tarafından yönetilen ve yazılan filmin baş rolünde de ünlü yıldız rol alıyor.

06. Crazy Rich Asians (2018)

IMDb: 7.0

Kevin Kwan’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan filmde, Çin asıllı fakat New York’ta doğmuş olan ekonomi profesörü Rachel Chu’nun hikayesi anlatılıyor. Oldukça eğlenceli ve komik bir romantik komedi filmi.

05. My Man Godfrey (1936)

IMDb: 8.1

Film o kadar komik ki, izledikten sonra yanaklarınızın gülmekten ıslandığını fark edeceksiniz. Çarpıcı diyalog ve karakterlere sahip olan yapım, 6 dalda oscar’a aday olmuştur.

04. Roman Holiday (1953)

IMDb: 8.1

Çok sıkı şartlarda korunan bir Prenses, bundan sıkılır ve saraydan kaçar. Roma’daki bir Amerikalı’ya çok fena tutulacaktır.

03. The Philadelphia Story (1940)

IMDb: 8.0

Romantik komedi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken The Philadelphia Story, filmin ana karakteri Katharine Hepburn ve onun aşkları etrafında dönüyor.

02. The Big Sick (2017)

IMDb: 7.6

Pakistan doğumlu komedyen Kumail Nanjiani ve yüksek lisans öğrencisi Emily Gardner birbirlerine aşık olurlar fakat kültürleri aralarındaki en büyük engeldir. Emily gizemli bir hastalığa yakalandığında, Kumail bu farklılıkları yok etmeye çalışacak ve tüm cesareti ile bu durumu ailesine açıklayacaktır.

Son yıllarda çıkan en başarılı romantik komedi filmlerinden bir tanesi. Aşkın ırkı, kültürü ve kısacası bir kuralı olmadığını kanıtlayan bir hikaye.

01. It Happened One Night (1934)

IMDb: 8.1

Yayınlandığı sene neredeyse tüm önemli Oscar ödüllerini toplayan yapım, romantik komedi filmlerinin atası sayılmaktadır. O nedenle romantik komedi filmi önerileri listemizin ilk sırasına, It Happened One Night yapımını koymayı uygun gördük.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Fetih 1453 filmi oyuncuları ve konusu! Fetih 1453 hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?
29 05 2020 - 16:59
Kadir Gecesi’nde hangi dualar okunur? Kadir Suresi Türkçe meali ve okunuşu
18 05 2020 - 10:22
Sinemalar resmi olarak ne zaman açılacak? İşte sinemaların açılma tarihi
12 05 2020 - 12:00
Deadpool’un 3. filminin gecikmesinin nedeninin Marvel olduğu iddia edildi
11 05 2020 - 13:39
Yorum Yap