Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

2018 Yılında Vizyona Girmiş En İyi 8 Romantik Film

Son Güncelleme:
 2018 Yılında Vizyona Girmiş En İyi 8 Romantik Film

Sinema sektörünün en kısıtlı üretimleri, korku filmleri ve romantik filmler alanlarında ortaya çıkar. Bu alanlarda çekilen filmlerin, izleyiciye duyguyu tam olarak hissettirmeleri çok zordur. O nedenle yapımcılar, daha çok aksiyon veya bilim kurgu gibi takip edilmesi zor alanlara yönelirler.

Yine de 2018 yılının romantik filmler açısından oldukça bereketli geçtiğini söyleyebiliriz. Bugün sizlere, 2018’de çekilmiş en iyi romantik filmleri önerilerinden oluşan bir liste sunuyoruz. Kahve, çikolata ve battaniyeniz hazırsa, okumaya başlayabilirsiniz.

08. Adrift

Filmin en ilgi çekici yanı, gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması. Tanışır tanışmaz birbirlerine aşık olan iki insanın yaşadıklarını anlatan Adrift, çiftin açıldığı deniz yolculuğu sonucunda tarihin en büyük felaketlerinden biriyle yüz yüze gelmelerini beyaz perdeye aktarıyor. Shailene Woodley and Sam Claflin baş rollerde.

07. Mary Shelley

Dünya’daki en popüler romanlardan birisi olan Frankenstein, Mary Shelley tarafından kaleme alınmıştır. Filmde de bu değerli yazarın yaşam öyküsünün yanı sıra, bu kült romanı da nasıl yazdığını izliyoruz. Dünyaya iz bırakmakta kararlı bir genç olan Mary, bunu başaracaktır. Bir kitabın nasıl tesadüfen ortaya çıkmadığını bize gösteren ve Mary’nin tutkulu aşkı ile de izleyiciyi kendine çeken, muhteşem bir sinema yapımı. Filmi ünlü yönetmen Haifaa Al-Mansour yönetiyor, oyuncu kadrosunda ise Elle Fanning, Maisie Williams, Douglas Booth, Bel Powley, and Ben Hardy gibi isimler mevcut.

06. Overboard

Leonardo, adeta para içerisinde yüzen zengin ve şımarık bir adamdır. Kate ise onun yanında çalışan hizmetçilerden sadece birisidir. Leonardo bir yat kazası yaşar ve Kate onu kurtarır. Şımarık ve kaba adamın hafızasını kaybettiğini fark eden Kate, ondan intikam almaya çoktan hazırdır. Kate, Leonardo’yu onun karısı olduğuna inandırır.

05. Midnight Sun

Güneş ışığına çıkamayan bir kadının hikayesini anlatan Midnight Sun, aynı isimli Japon filminden uyarlanmış. Romantik drama alanındaki başarılı yapımlardan bir tanesi, sakin bir seviyede geçen filmde oyunculuklar çok başarılı.

04. Love, Simon

Simon Spier, eş cinseldir fakat bunu ne ailesine ne de sınıf arkadaşlarına açıklayacak cesareti yoktur. Buna rağmen sınıfındaki bir arkadaşına aşık olmuştur ve onunla internet üzerinden sohbet etmektedir. Tek sorun ise onun kim olduğudur.

03. Every Day

Her gün başka bir bedende uyanan A, artık her gün başka bir gencin hayatına misafir olmayı kabullenmiştir. Kendi bedeni olmasa da bu duruma alışan A, kendini açık etmemeye ve kimseye bağlanmamaya çalışmaktadır.

Yine sıradan bir günde Justin isimli bir gencin bedeninde uyanan A, onun kız arkadaşı Rhiannon’a aşık olur. Tüm kuralları ve bildikleri yıkan A, Rhiannon’a gizli sırrını açacaktır. Senaryosu itibariyle, 2018’de yayınlanmış en iyi romantik komedi filmi olmaya aday bir yapım.

02. Fifty Shades Freed

Dünyaca ünlü kitabın uyarlaması olan filmde, Anastasia ve Christian’ın tutkulu aşkları ve görkemli hayatları beyaz perdeye aktarılıyor. Bu huzur ve mutluluk, Anastasia’nın diğer aşığı olan Jack’in ortaya çıkışı ile bozulacaktır.

01. To All the Boys I’ve Loved Before

16 yaşında bir genç kız olan Lara Jean, sıradan bir genç kız gibi çok sık aşık olmaktadır. Çekingen olmasından dolayı aşkını sadece mektuplar ile ifade edebilmektedir. Her aşık olduğu çocuk için bir mektup yazan Lara, aşkına dair tüm hissettiği duyguları, mektuplara aktarır.

Kimsenin görmeyeceğinden emin olduğu mektupları, bir şekilde sahiplerine gönderilir. Sıradan bir hayat yaşayan Lara’yı, çok hareketli günler bekliyor. Bir Netflix yapımı olan To All the Boys I’ve Loved Before, mutlaka izlenmesi gereken romantik filmler listemizin ilk sırasında olmayı sonuna kadar hak ediyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Fetih 1453 filmi oyuncuları ve konusu! Fetih 1453 hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?
29 05 2020 - 16:59
Kadir Gecesi’nde hangi dualar okunur? Kadir Suresi Türkçe meali ve okunuşu
18 05 2020 - 10:22
Sinemalar resmi olarak ne zaman açılacak? İşte sinemaların açılma tarihi
12 05 2020 - 12:00
Deadpool’un 3. filminin gecikmesinin nedeninin Marvel olduğu iddia edildi
11 05 2020 - 13:39
Yorum Yap