1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. En İyi 7 PDF Düzenleme Programı
En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

A+A-

Sadece değişiklik yapıp yazı eklemekten öte görselleri değiştirebilen, kendi grafiklerinizi ekleyip imzanızı atabileceğiniz bir PDF düzenleme programı bulmak pek kolay olmuyor. İnternet üzerinde çok fazla PDF düzenleyicisi var fakat bunlar ya dosyalara ‘watermark’ denilen kendi marka logolarını ekliyorlar, ya da ücretli oluyorlar.

En iyi PDF düzenleme programları listemizde sıraladığımız uygulamaların bir kısmı doğrudan web tarayıcınızda çalışırken, tek yapmanız gereken PDF dosyanızı siteye yüklemek ve ardından değişiklikleri yapmak oluyor. Fakat unutmayın ki online düzenleyiciler PC’ye indirdiğiniz programlar kadar çok fonksiyona sahip olmuyorlar.

Ayrıca burada yine bir parantez daha açmak lazım. Eğer Microsoft Word 2016 ya da 2013 sürümlerinden birine sahipseniz aşağıdaki programları es geçebilirsiniz. Çünkü Microsoft Word’ün yeni sürümlerinde dahili PDF düzenleme özelliği bulunuyor ve başka bir programa ihtiyaç duymadan birkaç dakika içinde PDF dosyanızı Word üzerinden değiştirebiliyorsunuz.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

Sejda PDF Editor

Sejda PDF Editor PDF dosyalarınıza watermark eklemeden mevcut yazıları doğrudan düzenlemenize izin veren birkaç programdan birisi. Tamamen web tarayıcınızda da çalışabilen ve isterseniz indirmeden kullanabileceğiniz Sejda PDF editor pek çok faydalı özelliğe sahip.

Program PDF dosyasındaki mevcut yazıları değiştirebiliyor, başka web sitelerinden PDF yüklemenize izin veriyor. Aynı zamanda içinde bir imza aracı da var ve PDF’den istemediğiniz sayfaları kaldırabiliyorsunuz.

Tabii programın bazı eksikleri de var. Örneğin saatte en fazla 3 PDF düzenleyebiliyorsunuz ve 50MB’dan büyük dosyaları kabul etmiyor.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

InkScape

Fazlasıyla popüler bir görüntü düzenleme aracı olan Inkscape’in içinde aynı zamanda PDF düzenleme programı da bulunuyor. Inkscape ile PDF dosyalarının yazılarını değiştirebilir, grafiklerle oynama yapabilirsiniz.

Başlangıçta görsel düzenleme araçları biraz karışık gelse de, oldukça yetenekli bir program. Yine de daha önce GIMP veya Adobe Photoshop ile çalışmadıysanız zorlanabilirsiniz.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

PDFescape Online PDF Editor

PDFescape’de pek çok başarılı özellik bulunuyor. Web tarayıcısı üzerinden çalışan bu araç tamamen ücretsiz. Fakat bazı kısıtlamalar bulunuyor. Örneğin PDF dosyasının 100 sayfayı ya da 10MB boyutu geçmemesi gerekiyor.

İçinde bolca kullanışlı özellik bulunuyor; örneğin kendi yazı ve görsellerinizi ekleyebiliyor, PDF sayfası ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Fakat geniş dosyaları düzenleyememesi ve var olan yazıları değiştirememek eksi özellikleri arasında yer alıyor.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor oldukça başarılı araçlar sunuyor fakat maalesef hepsinin kullanımı ücretsiz değil. Eğer uygulamayı ücretsiz olarak kullanmak isterseniz PDF dosyanızın her sayfasına kendi logosunu ekliyor.

Buna rağmen uygulamayı önce ücretsiz olarak denemek, daha sonra paralı sürüme geçmek isterseniz düşünebilirsiniz.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

Smallpdf Online PDF Editor

PDF dosyalarınıza hızlıca görsel, yazı, şekil ya da imza ekleyebileceğiniz Smallpdf oldukça başarılı bir uygulama ve en iyi PDF düzenleme programları arasında yer alıyor. Tamamen ücretsiz olan programa farklı kaynaklardan aktarım yapmak da mümkün olurken, eksik noktaları da var.

Örneğin var olan yazıları değiştirmenize izin vermiyor ve her bir saatte en fazla 2 PDF dosyasını düzenleyebiliyorsunuz. Bunları göz ardı ederseniz Smallpdf işinizi fazlasıyla görecektir.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

FormSwift Free PDF Editor

FormSwift Free PDF Editor oldukça basit bir online PDF düzenleme programı ve hesap dahi açmadan kullanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken ise PDF dosyanızı siteye upload etmek ve ardından menüler aracılığıyla düzenleme işleminizi tamamlamak.

FormSwift Free PDF Editor dosyalarınıza logo da eklemiyor ve kolaylıkla boş kalan alanları silebiliyorsunuz.

En İyi 7 PDF Düzenleme Programı

PDFelement Pro

PDFelement Pro ücretsiz kullanılabilen bir düzenleme programı fakat önemli bir kısıtlaması var; PDF’in her sayfasına watermark ekliyor. Her ne kadar bu logo sayfanın tamamını kaplamasa da, bazı kullanıcıları rahatsız edeceği ortada.

Buna rağmen yazıları doğrudan düzenleyebilmemiz, fotoğraf ve link ekleyebilmemiz PDFelement Pro’nun avantajları arasında yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum