Ekonomi

2018’in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Son birkaç yılda yüksek fiyatları ve artan popülariteleri nedeniyle her yerde kripto para haberleri görüyoruz. Fakat bu dijital paralarla ticaret yapmak, alışveriş yapmak için bazı gereksinimler de bulunuyor. Dijital veya donanımsal bir cüzdana sahip olmak da bunlardan birisi. Peki 2018 yılında kullanabileceğimiz en iyi kripto para cüzdanı hangisi? Yazımızda dijital – donanımsal, ücretli – ücretsiz en iyi kripto para cüzdanlarını listeledik.

Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Kripto para cüzdanlarını tıpkı paranızı saklamak, almak ve göndermek için kullandığınız banka hesapları gibi düşünebilirsiniz. Bu cüzdanlarla dijital para birimlerinizi elinizde tutabilir ya da alışveriş amaçlı harcayabilirsiniz. İster kripto ticareti yapın, ister varlık olarak elinizde tutun dijital ya da donanımsal bir cüzdana mutlaka ihtiyacınız var.

En İyi Kripto Para Cüzdanları

2018'in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Ledger Nano S

Pek çok kişi tarafından en iyi kripto para cüzdanı ve en iyi Bitcoin cüzdanı olarak da kabul edilen Ledger Nano S, USB boyutlarında donanımsal bir cüzdan. Donanımsal cüzdanlar tahmin edeceğiniz gibi biraz daha pahalı oluyorlar fakat kesinlikle dijital olanlardan daha iyiler.

Her türlü kripto parayı güvenle tutabileceğiniz Ledger Nano S, dijital cüzdanlara göre daha üstün bir koruma sağllıyor ve başkalarının erişme şansını minimuma indiriyor. Ledger Nano S, ‘tak çalıştır’ tarzında bir cihaz değil. Bu yüzden kullanmak için bir blgisayara da ihtiyacınız yok. Üzerinde küçük bir LCD ekran bulunuyor ve kripto para işlemlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

2018'in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Ledger Blue

Ledger Blue da tahmin edeceğiniz gibi Ledger Nano S’i yapan aynı firma tarafından üretildi. Biraz daha gelişmiş kullanım sunarken, boyutu Nano S kadar büyük değil fakat çok fazla yeni özelliğe sahip.

Şık görünümü, gelişmiş özellikleri ve üstün özellikleri ile şu an piyasada yer alan en pahalı donanımsal cüzdan Ledger Blue. Buna rağmen vereceğiniz paraya tamamen değiyor çünkü sadece dijital paralarınızı güvende tutmuyorsunuz, ama zamanda dokunmatik ekran, Bluetooth ve USB bağlantısı gibi pek çok fonksiyona da sahip.

2018'in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Coinpayments

Coinbayments da web tabanlı bir dijital para cüzdanı ve en iyi kripto para cüzdanları arasında yer alıyor. Toplamda 900’den fazla kripto parayı desteklemesi onu popüler hâle getirirken, tamamen ücretsiz ve kayıt aşamasında da ücret alınmıyor.

Web sitesi sadece para aktarımlarında kesinti yapıyor ve alışveriş konusunda da oldukça başarılı çünkü yüzlerce online mağaza tarafından kabul görüyor. Bu sayede dijital paralarınızı basitçe Coinpayments cüzdan hesabınız üzerinden kullanabiliyorsunuz.

2018'in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Exodus

Exodus en iyi online web tabanlı kripto cüzdanları arasında yer alırken, kullanıcılarına pek çok gelişmiş özellik sunuyor. Bunların arasında grafik tabloları, rapor sistemi, renkli ve kullanımı kolay arayüz bulunuyor. Tüm bunlar bir araya gelince de Exodus gayet makul bir tercihe dönüşüyor.

Aslına bakarsanız diğer online cüzdanlar da neredeyse aynı özellikleri sunuyorlar fakat özel tasarım ve sunum konusunda hiçbiri Exodus’un yanına yaklaşamıyor. Tıpkı Coinpayments gibi Exodus’u da tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

2018'in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Jaxx

Jaxx daha çok mobil tabanlı bir dijital para cüzdanı olsa da, Windows ve diğer işletim sistemlerinde de mobil platformlarda oldduğu gibi çalışıyor. Jaxx sadece kripto paralar için değil, diğer tüm dijital varlıkları saklamak ve hackerlardan korumak için tasarlandı.

Genellikle mobil cüzdanların yeteri kadar iyi olmadığıyla ilgili bir mit bulunur çünkü insanların telefonlarını kaybetme ihtimali vardır. Evet bu doğru fakat günümüz mobil cüzdanları pek çok güvenlik özelliği sunuyor ve dijital varlıklarınızı telefonun kaybolması gibi kaza durumlarında başka bir hesaba taşıyabiliyorsunuz. Jaxx’ta da tüm bu başarılı özellikler bulunuyor ve uygulama size büyük kolaylık sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu