Televizyon

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi – En İyi Komedi Dizileri

Gerçek hayatın monotonluğundan ve sıkıcılığından ayrılmanın en kestirme yolu, hiç şüphesiz ki

komedi

dizileridir. Kimi zaman absürt kimi zaman ise hayatın tam içinden kesitler ile izleyicilerini güldüren komedi dizileri, izleyiciler tarafından en çok tercih edilen dallardan bir tanesidir. İzlerken kimseyi germedikleri gibi, kahkahalar attıran bu yapımlar, günün stresini atmak için birebir.

Bugünkü en iyi komedi dizileri listemizi düzenlerken, IMDb gibi platformlardan yardım almadık. Bu liste her ne kadar kişisel olarak sıralanmış olsa da, tarihe adını altın harfler ile yazdırmış komedi dizilerinin incelemelerini içermektedir.

En iyi 10 komedi dizisi arasında olmasını düşündüğünüz yapımlar varsa, şimdi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Ekran başında gülmeyi seviyorsanız, aşağıda bulunan 10 komedi dizisi arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Gülmek garanti!

10. Californication

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

X-Men hayranlarının çok iyi bildiği David Duchovny, çok farklı bir karakter ile ekranlara Californication dizisi ile merhaba dedi. Hank Moody karakterini canlandıran usta aktör, çok başarılı fakat bir o kadar da disiplinsiz bir yazardır. Tam bir sorunlu baba olan Hank, uslanmaz bir çapkın fakat eşine de inanılmaz derecede aşık bir adam.

Cinsellik sahnelerinin hiç eksik olmadığı dizi, X-Men izleyicilerinin kısa süreli bir afallama yaşamasına sebep olabilir. Romantik komedi ve absürt komedi tarzında en önde görünen yapımlardan birisi olan Californication, kesinlikle en iyi komedi dizileri önerileri arasında bulunması gereken bir yapım.

9. Rick and Morty

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından ekranlara sunulan bilim kurgu komedisi Rick and Morty, 2013 yılında çıkmasıyla beraber büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Bu kadar sevilmesinin sebebi, dizi içerisinde birçok gönderme yapılması ve sıra dışı bir senaryosu olmasıdır.

Çılgın bir bilim adamı olan Rick, torunu Morty ile bilinmeyen evrenlerde yolculuk yapmaktadır. Bu yolculuklar sırasında canavarlarla savaşarak çok büyük tehlikeler atlatmaktadırlar. Rick, alkoliktir ve maceraların çoğunda sarhoş bir şekilde ağzında salyalarla savaşır. Aynı zamanda bir dahi olduğundan sürekli ilginç ve tehlikeli icatlar geliştirmektedir.

8. The Big Bang Theory

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Amerikan durum komedisi deyince akla ilk gelen dizilerden bir tanesi olan The Big Bang Theory, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmıştır. 10 sezondur devam etmekte olan bu dizi, geek dediğimiz izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilmektedir. Dizi, fizik üzerine çalışan Sheldon Cooper ve arkadaşları arasında yürümektedir.

Sheldon Cooper, dahi olarak nitelendirilebilecek kadar zeki birisidir ancak sıra dışı takıntıları sebebiyle katlanılması çok zor bir karakterdir. Gece ninni dinlemeden uyuyamaz, yanında hapşırmak yasak olmakla birlikte aşırı derecede titizdir. Asosyal olduğu için oda arkadaşıyla da zar zor anlaşabilir. Zamanla oda arkadaşı Leonard ile anlaşmaya başlarlar ve Sheldon bazı takıntılarını kısmen de olsa yenmeye başlar.

7. It’s Always Sunny In Philadelphia

2005 yılından beri bölümleri yayınlanan ve 14 sezondur devam eden adını söylerken yorulduğumuz bu komedi dizisinin yaratıcıları aynı zamanda bu dizinin başrolleridir. Başrollerinde Rob McElhenney (Mac), Glenn Howerton (Dennis Reynolds), Charlie Day (Charlie Kelly) ve Kaitlin Olson (Deandra Reynolds) oynamaktadır.

Rob ve Glenn’in gerçek hayatta evli olduklarını da belirtmek gerek. Philadelphia’da bir bar işleten bu arkadaşlar, çok aykırı karakterlere sahiplerdir. Örnek vermek gerekirse Charlie, sürekli boya yer ve bunun normal bir şey olduğunu düşünür. Dennis ise bir sosyopat olmasının yanı sıra kadınları kendine çekmek için çeşitli planlar yapar ve bunu takıntı haline getirmiştir.

6. Louie

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Kara mizah severler için bulunmayan bir nimet olan bu dizi, Louie adındaki bir komedyenin yıkık hayatını anlatmaktadır. Eşinden boşanan ve iki kızıyla yaşayan Louie, bazı gecelerde sahneye çıkarak stand-up yapmaktadır. Geçimini yaptığı bu stand-uplar sayesinde sağlayan Louie, gösterilerinde kara mizahı gerçekten sonuna kadar kullanmaktadır.

Bu nedenle kara mizahı çok sevmiyorsanız bu diziyi izlerken abarttığını düşünebilirsiniz. Louie karakterini canlandıran Louis C. K. , bu dizinin yapımcısı ve senaristidir. Gerçek hayatta da ünlü bir komedyen olan Louis C. K. insanları nasıl güldüreceğini çok iyi biliyor.

5. Community

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Jeff Winger, avukatlık lisansı iptal edilince lisansını tekrardan almak için bir koleje yazılır. Bu kolejde bir kız uğruna öğrenci topluluğu oluşturan Jeff, liderlik vasfı yüksek bir karakterdir. Sürekli çapkınlık peşinde koşsa da, başarı için her şeyini feda edebilecek potansiyele sahiptir. Troy ve Abed ikilisi dizinin en renkli karakterleridir.

Mükemmel bir uyum içerisinde birbirlerini tamamlamaları diziye güzel bir hava katıyor. Topluluğun bütün üyeleri birbirlerine her ne kadar zıt olsalar da gerektiği zamanlarda bir bütün oluşturarak sorunlarının üstesinden gelmesini biliyorlar.

4. Black Books

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Bernard Black, bir kitap dükkanına sahiptir. Ancak müşterilerini ve kitapları zerre umursamaz, hatta nefret eder. Dükkanına gelen müşterileri aşağılayan ve aradıkları kitapları çoğunlukla satmayan bir kitapçıdır. Manny ise bu dükkanda bir süreliğine çalışmak için başvurur. Ancak Bernard, Manny’nin de müşterilere iyi davranmasını istemez ve çalışmasını büyük ölçüde engeller.

Zamanla Manny’i de kendine benzetmeye başlayan Bernard, sürekli içki içer ve kafası güzeldir. Bernard karakterini canlandıran Dylan Moran, bilinen bir komedyen olmasının yanı sıra bu dizinin de senaristidir. 3 sezon süren bu komedi dizisini izledikten sonra, eminiz ki böyle bir kitapçıda çalışmayı isteyeceksiniz.

3. How I Met Your Mother

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Carter Bays ve Craig Thomas tarafından yaratılan yılların komedi dizisi How I Met Your Mother, basitçe mimar Ted ve arkadaşları arasındaki olayları anlatıyor. Ted, aradığı aşkı bulmaya çalışan ve sürekli bulduğunu sanan talihsiz bir aşıktır. En yakın arkadaşı Marshall, sevgilisi Lilly ile evlenmeye karar verdiğinde Ted iyice paniğe kapılır ve ruh eşini çaresizce aramaya başlar. Bu sırada Robin ile karşılaşan Ted, Robin’in ruh eşi olduğunu düşünür ve peşine takılır.

Bir yandan mimarlık kariyerinde yükselmeye çalışan Ted’in dizi boyunca birçok sevgilisi olur ancak gerçek aşkı bulmak o kadar kolay değildir. Barney ise Ted’i kız tavlama konusunda eğitmeye çalışır ve tam bir çapkındır. Hiçbir kızla uzun süreli ilişki yaşamayan Barney, sürekli takım elbise giyer ve kimsenin tam olarak ne yaptığını bilmediği bir işte çalışır. How I Met Your Mother, defalarca hiç sıkılmadan izlenebilir ve her defasında sizi güldürebilir.

[bilgikutusu text=”True Story” tur=”info”]

2. Parks and Recreation

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

Greg Daniels ve Michael Schur tarafından hayata geçirilen Parks and Recreations dizisi genelde The Office dizisine benzetilir. Bunun sebebi oyuncuların kameraya doğru konuşması ve genel olarak bir iş ortamında bulunmaları olabilir. Ayrıca Rashida Jones yani Parks and Recreations dizisindeki Ann Perkins, aynı zamanda The Office dizisinde Karen karakterini canlandırmıştır.

Pawnee şehrinde yaşayan Leslie Knope, Parklar ve Bahçeler Müdürlüğünde görevini en iyi şekilde yapmak istemektedir. Gece gündüz halkın sorunlarına çözüm bulmaya çalışırken kendini kaybeder. Amy Poehler tarafından canlandırılan bu karakter, son derece hırslı ve komşu şehirlerdeki müdürlükler için azılı bir rakiptir.

İnternette giflerine sıkça rastlayabileceğiniz Ron Swanson karakteri ise şahsen beni en çok güldüren karakterdir. Kendisi devletin politikalarına tamamen karşı olduğu için hiçbir sorumluluğu üzerine almaz ve et hastasıdır. Hatta bütün sorumluluklarını def etmek için bir stajyeri yanına almıştır. Aubrey Plaza gibi daha birçok usta oyuncuyu bünyesinde barındıran Parks and Recreation dizisi kesinlikle izlenmeye değer.

1. The Office

Kahkahalar Eşliğinde İzleyeceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi - En İyi Komedi Dizileri

The Office, ilk bölümü 2005’te yayınlanan ve 2013’te final yapan bir komedi dizisidir. Ricky Gervais tarafından yaratılan bu seri, absürt komedi severlerin favori dizilerinden bir tanesi olmuştur. 9 sezon süren The Office, ofis hayatında yaşanan absürtlükleri ve yaşanması muhtemel olan olayları alaylı bir dille anlatmaktadır.

The Office, çok kullanılmayan bir kamera tekniği kullanmaktadır. Oyuncular direkt olarak kameraya bakarlar, bu sayede siz de dizinin içine katılmış gibi hissedebilirsiniz. Ofisin müdürü Michael Scott, her ne kadar uyuz davranışlar sergilese de, saf ve temiz kalpli olması sebebiyle bütün ofis çalışanları tarafından sempati toplar. Sosyopat Jim ve müdür yalakası Dwight arasında sürekli bir münakaşa geçer.

Jim, eşek şakaları yaparak Dwight’ı çıldırtsa da sürekli vakit geçirdikleri için en yakın arkadaşıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu