Teknoloji

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

Çift SIM kartlı akıllı telefonlar tek bir cihaz üstünde aynı anda iki hat kullanmanıza imkan tanıyorlar. Pek çok kişi telefonunu iş ve eğlence olmak üzere iki amaçlı kullanıyor. Fakat kimse ayrı ayrı, cebinde iki telefon taşımak istemiyor. Bunun için de en iyi çift SIM kartlı telefon hangisi gibi sorular yöneltiyorlar. Listemizde telefonunu farklı amaçlarla kullanan kişiler için en iyi çift hatlı telefonlar sıralaması gerçekleştirdik.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

Çift Hatlı Telefonlar Nasıl Çalışıyor?

Çift SIM kartlı telefonlar listesine baktığımızda görüyoruz ki çoğu zaman üretici firmalar bu özelliğin olduğundan bahsediyor fakat özelliğin nasıl çalıştığına dair hiçbir bilgi paylaşmıyor. Pratikte çift SIM kartı ne işe yarar sorusuna yanıt verilmezken, bu da alışveriş yaparken kullanıcıları sıkıntıya sokabiliyor.

Çift hatlı telefonlarda iki SIM kartını da aynı anda kullanabiliyor, çağrı ve mesaj alabiliyorsunuz. Aralarında geçiş yapmak için özel işleme veya telefonu yeniden başlatmaya gerek olmuyor. Buna rağmen tabii ki aynı anda iki konuşma birden yapamıyorsunuz.

Fakat çift SIM kartlı telefonlar büyük kolaylık sağlıyor ve çoğu anlamda işlerinizi rahatlatıyor, daha düzenli hâle getiriyor.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar 2018

1. OnePlus 6

Bu ay başında çıkan OnePlus 6’da bir telefonda isteyeceğiniz her özellik belki yok fakat fiyat-performans konusunda kesinlikle rakipsiz. Çift SIM kartı da destekleyen cihaz su geçirmez özelliğe ve kablosuz şarja sahip. Tasarımı, malzeme kalitesi, özellikleri ve uygun fiyatıyla mutlaka dikkat edilmesi gereken bir akıllı telefon.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

2. Xiaomi Mi8

Üst düzey performansı ve fotoğraf kalitesiyle, hiç olmadığı kadar büyük AMOLED ekranıyla ve yeni 3D yüz tanıma özelliğiyle Xiaomi Mi8 tam sizlik bir telefon. Muadili cihazlara göre fiyatı da son derece uygun ve çift SIM kartlı telefonlar listesinde yer alıyor.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

3. Huawei P20 Pro

Listemizde mutlaka olması gereken çift hatlı telefonların arasında Huawei’nin P20 Pro modeli de bulunuyor. Kulaklık girişi olmaması, kablosuz şarj bulunmaması gibi eksikleri var fakat genel anlamda özellikleri oldukça iyi. Üstelik çift SIM kartıyla da sorunsuz çalışıyor.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

4. Honor 10

Honor 10 şu anda satın alabileceğiniz en iyi orta seviye telefonlar arasında bulunuyor. Honor 10’un sunduğu ekran, kamera ve kasa kalitesini diğer markalar iki kat fiyatla satıyorlar. Dolayısıyla bu da değerlendirilmesi gereken bir etken.

Yazılımı da son derece iyi olan Honor 10’u aynı zamanda çift SIM kartla kullanmak da mümkün.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

5. Xiaomi Mi Mix 2S

Hızlı şarj, daha hızlı performans ve çift kamera ile gelen Mi Mix 2S rakibi olan diğer amiral gemilerine nazaran son derece uygun bir fiyata sahip. Çift hatlı olan telefon gerek performans, gerek tasarım konusunda üst düzey bir yapıda ve elde de harika duruyor.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

6. Honor 9

Honor 9 inkar edilemez biçimde iyi bir telefon ve her ne kadar Honor 10 çıkmış olsa da, daha ucuz olması onu hâlâ alternatif olarak tutuyor. Çift SIM kartlı, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir telefon arıyorsanız mutlaka göz atın deriz.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

7. Xiaomi Mi6

Xiaomi’nin Mi6 modeli oldukça iyi bir akıllı telefon. Hızlı, hoş tasarıma sahip ve fiyat olarak da adeta rakipsiz. Eğer Android telefonları seviyor ve çift hatlı bir model arıyorsanız pişman olmayacağınızı söyleyelim.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

8. Xiaomi Mi Note 3

Mi6’nın bir düşük modeli olan Mi Note 3, ona göre daha ucuz fiyatla satılıyor fakat aynı zamanda çekici bir premium tasarıma da sahip. Her ne kadar amiral gemisi tarzı bir işlemci çipseti olmasa da, çift kamerası ve diğer özellikleriyle işinizi fazlasıyla görecektir. Dolayısıyla Mi Note 3’ü önermezsek olmaz.

En İyi Çift Hatlı Telefonlar Hangileri?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu