Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Mutlaka İzlenmesi Gereken 6 Aamir Khan Filmi – En İyi Aamir Khan Filmleri

Son Güncelleme:
 Mutlaka İzlenmesi Gereken 6 Aamir Khan Filmi – En İyi Aamir Khan Filmleri

Hindistan doğumlu olan Aamir Khan, sadece Bollywood değil tüm dünyada isim yapmış bir aktör. Senarist ve yapımcı kimliği ile de öne çıkan yıldız, Hindistan’ın dünyaya tanıtılmasındaki çok önemli faktörlerden bir tanesi. Filmlerinde genel olarak dram ve komediye yönelen aktörün çektiği birçok film, IMDb listelerinde üst sıralarda yer alıyor.

Halkın içinden çıkardığı karakterleri ile Türk halkı tarafından da yoğun ilgi gören Aamir Khan, Hindistan ve Çin halklarına göre dünyanın en büyük starı.  3 idots, Dangal, Pk gibi kült olmuş yapımlara imza atan yıldız, 1973’den bu yana 60’dan fazla yapımda rol aldı. Bugünkü listemizde, sizlere ünlü yıldızın en iyi 6 filmini tanıtacağız. Bu filmleri izledikten sonra arkadaşlarınıza hararetle tavsiye edeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

06. Dil Chahta Hai (Kalbin Arzusu)

Yönetmen koltuğunda Farhan Akthar‘ın oturduğu filmde Aamir Khan‘a ek olarak Preity Zinta, Saif Ali Khan, Akshaye Khanna ve Mandala Tayde gibi oyuncular rol aldı. Birbirlerine çok yakın fakat bir o kadar da farklı karakterlere sahip 3 arkadaşın hikayesinin anlatıldığı film, en iyi aşk filmleri arasında da gösterilmektedir.

Her gördüğü kıza aşık olan Sameer, aynı zamanda çok romantik bir adamdır. Siddhart ise onun tam tersidir fakat onun da sanatsal yönü çok gelişmiştir. Aamir Khan tarafından canlandırılan Akash ise aşka inanmaz ve kısa vadeli ilişkilerin adamıdır. Aşkı birbirinden farklı yorumlayan bu 3 arkadaş, Pooja ile tanışırlar.

Pooja ile tanışan 3’lü, neye uğradıklarını şaşıracaklardır. Ödül bombardımanına tutulmuş ve aşkı farklı yorumlayan Kalbin Arzusu, kesinlikle en iyi Aamir Khan filmleri arasında bulunuyor.

05. Rang De Basanti (Onu Sarıya Boya)

Hindistan’ın tartışmasız en iyi yönetmeni olan Rakesh O. Mehra tarafından çekilen Rang De Basanti, gerçek bir Hindistan hikayesini anlatıyor. Film genç yönetmen Sue’nin dedesinin günlüğünü bulması ile başlıyor. Bu defterde ise Hindistan ordusunda subay olan dedesinin, İngiliz sömürüsü altında iken yaşadıkları anlatılıyor. Bu defterin çok değerli olduğunu düşünen Sue, bunun belgeselini çekmeye karar veriyor fakat destek bulamıyor.

Destek için arkadaşı Sonia ile iletişime geçen Sue, belgeseli Delhi’de çekmeye karar verir. Sonuçta defterde yazılanların tamamı Hindistan’da geçmiştir ve bu belgeseli çekmek için en doğru yer de Hindistan’dır.

Olumlu düşünceler ile Hindistan’a gelen Sue için bu süreç tam bir hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Sue’nin tüm süreçte yaşadıkları ve karşılaştığı zorluklar, beyaz perdeye çok iyi aktarılmış. Muhteşem bir dram filmi izleyeceğinizin garantisini veriyorum.

04. PK

Peekay yani bilinen adı ile pk, çok karmaşık fakat bir o kadar da iyi örülmüş bir senaryoya sahip. Film o kadar iyi ki, muhtemelen izledikten sonra içinizde tekrar izleme isteği uyanacak. Filmde çok uzak gezegenlerden bir astronot dünyaya gelir. Bir anda kendini çok farklı bir gezegende bulan astronot, dünyaya uyum sağlamaya çalışmaktadır. Bu da yetmezmiş gibi aşık olur.

Dünya’yı hiç bilmeyen birisi, acaba buraları nasıl görürdü? sorusunu harika bir şekilde cevaplayan film izleyen herkese farklı bir bakış açısı sunmaktadır. Müslümanlar için de ilgi çekici olan filmde, Müslüman ve Hindu bir çiftin aşkı konu alınmaktadır. Filmin ana fikri ise ‘mutlu bir dünya’. Çok keyifli, her saniyesi kendine göre güzel maceralar ile dolu bir yapım. Aamir Khan filmleri arasında yeri hep çok ayrı olacak.

03. Her Çocuk Özeldir

Filmdeki çocuk ‘Ishaan Awasthi‘, sınıf arkadaşlarına veya herhangi sıradan çocuğa benzemeyen davranışlar sergiliyor. Bu sebeple annesi hariç herkes tarafından kötü davranışlara maruz kalan çocuk, anormal veya geri zekalı olarak tanımlanıyor. En küçük matematik problemlerini bile yapamadığı veya abisi gibi başarılı olamadığı için daima hakaretler ile yüzleşmek zorunda kalıyor.  Halbuki çocuk, muhteşem resimler yapmaktadır fakat sıradan okul derslerine odaklanmış olan çevresi, bunu fark edememektedir.

Çocuk, sözde başarısızlıkları yüzünden annesinden alınıp ceza olarak bir yatılı okula gönderilir. Hakaretlere ve itilip kakılmalara burada da devam eden Ishaan’ın hayatı okula gelen bir resim öğretmeni ile değişiyor. Aamir Khan tarafından canlandırılan Ram Shankar Nikumbh isimli öğretmen, Ishaan’ın farklı bir çok olduğunu keşfediyor ve onun yeteneğine odaklanıyor.

Başlarda öğretmenine oldukça ön yargılı yaklaşan çocuk, daha sonra kendisine uzatılan umut elini tutmaya karar veriyor. Her çocuğun bize özel olduğunu hatırlatan yapım ‘Her Çocuk Özeldir‘, tüm insanlığa gerekirse ücretsiz izlettirilmesi gereken bir Aamir Khan filmi.

02. 3 idiots (3 Aptal)

Aamir Khan denince özellikle Türkiye’de ilk akla gelen film 3 Aptal olsa gerek. Bollywood’un üzerinde en çok konuşulan filmi, mühendis olmakta çok da gönlü olmayan öğrencilerin mühendislik fakültesindeki eğitim hayatını ele alıyor.

Hikayemizin, filmin adında anlaşılacağı üzere 3 kahramanı bulunuyor. Bunlardan Raju, gerçekten mühendis olmak isteyen bir adam. Bunda tabii ki hasta ve fakir babasının da etkisi büyük. Raju’nun mühendis olup ailesini kurtarmaktan başka çaresi yok.

Farhan ise vahşi doğa fotoğrafçısı olmak isterken, ailesinin çizdiği yolda ilerlemek zorunda kalan bir adam. Onun tercih etmesine gerek kalmadan unvanı çoktan hazır. Son olarak Aamir Khan tarafından canlandırılan Rancho ise bunların en tuhafı ve en zekisi. Sıradan olan bu ikiliye, Rancho gibi tuhaf bir adam dokunacak ve hayatlarını değiştirecektir.

Önüne gelen her şeyi eleştiren ve herkesten farklı olduğunu ilk dersten gösteren Rancho, okulda adeta bir fırtına gibi esecektir.

[bilgikutusu text=”Size benden daha iyi bildiğiniz mühendisliği öğretmiyorum. Size nasıl öğreteceğinizi öğretiyorum.” tur=”info”]

Tadı damağınızda kalacak bu Aamir Khan filmini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

01. Dangal

2016 yılında vizyona giren ve büyük bir gişe hasılatına ulaşan Dangal, dünya çapında en çok hasılat yapan film unvanını almıştır. Film adını ise Hindistan‘da yapılan güreş yarışmalarından almaktadır. Dangal’ı ilgi çekici kılan ise izleyeceğimiz hikayenin bir senaryodan ibaret değil tamamen yaşanmış bir hikaye olması.

Başarılı oyuncu Aamir Khan bu film için sürekli kilo alıp vermek zorunda kalmış. 3 saate yaklaşan süresine rağmen kesinlikle sıkılmadan hatta gözünüzü dahi ekran ayırmadan izleyebileceğiniz bir yapım. Özgün konusu ve sürükleyiciliğine, muhteşem çekimler ve oyunculuklar da eklenince ortaya Aamir Khan’ın en iyi filmi çıkmış.

Dangal filminde kadınların istedikleri zaman ne kadar güçlü olabilecekleri beyaz perdeye yansıtılmış. Aamir Khan filmde bir türlü erkek çocuğu olmayan bir babayı oynuyor. Bir süre sonra bunu umursamayan baba, kızlarına güreş eğitimi verecektir. Hedefi ise çok büyüktür, devamını da anlatarak film zevkinizi kaçırmayalım.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Fetih 1453 filmi oyuncuları ve konusu! Fetih 1453 hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?
29 05 2020 - 16:59
Kadir Gecesi’nde hangi dualar okunur? Kadir Suresi Türkçe meali ve okunuşu
18 05 2020 - 10:22
Sinemalar resmi olarak ne zaman açılacak? İşte sinemaların açılma tarihi
12 05 2020 - 12:00
Deadpool’un 3. filminin gecikmesinin nedeninin Marvel olduğu iddia edildi
11 05 2020 - 13:39
Yorum Yap