En İyi 10 Kore Dizisi – Devam Eden ve Tamamlanmış Kore Dizileri

NAVİGASYON10. Dream High09. Queen Seon Deok08. Coffee Prince07. The Princess Man06. The Moon that Embraces the Sun05. Rooftop Prince04. My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox03. Descendants of the Sun02. The Heirs01. My Love From The Star Dedelerimizin Kore halkına en zor zamanlarında yardım ettiğinden midir bilinmez, Kore kültürüne ve dizilerine Türk halkı tarafından inanılmaz bir ilgi mevcut. Uzak doğu kültürünü en net şekilde […]

31.01.2019 - 17:52
14.06.2019 - 13:09
Yorum Yap
5 dk okuma süresi

Dedelerimizin Kore halkına en zor zamanlarında yardım ettiğinden midir bilinmez, Kore kültürüne ve dizilerine Türk halkı tarafından inanılmaz bir ilgi mevcut. Uzak doğu kültürünü en net şekilde aktarabilen Kore dizileri, ön yargılarını kıranlar için seyir zevki oldukça yüksek yapımlar. Devam eden ve tamamlanmış Kore dizilerinden oluşan listemiz, bu alandaki en iyi Kore dizilerini içeriyor.

10. Dream High

Dizi sizi insanın en hareketli olduğu yıllara, lise yıllarına götürüyor. Kirin Sanat Okulu’nda eğitim gören 6 lise öğrencinin hayatını işliyor. 6 sevimli lise öğrencisinin tek hayali ise bir gün büyük bir müzik yıldızı olabilmek. Go Hye Mi isimli Kirin Sanat Okulu öğrencisi, klasik müzik konusunda çok yetenekli ve istekli olmasına rağmen, babasının borçlarını ödeyebilmek için okulu ve hayallerini bırakmak zorunda kalıyor. Kimi zaman güleceğiniz kimi zamanda göz yaşlarınızı tutamayacağınız bir hikayeye sahip.

09. Queen Seon Deok

Silla Krallığının ilk kadın hükümdarı olan Queen Seon Deok’un dramatik hikayesini işleyen dizi, güzel ve çok akıllı olan kraliçenin hayatını gözler önüne seriyor. Savaşlar ve güç dengeleri arasında kraliçenin kendisini nasıl geliştirdiğini izlemek çok keyifli. Sıkıcı tek bir bölümü dahi olmayanQueen Seon Deok, en iyi Kore dizileri listesinde yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

08. Coffee Prince

Coffee Prince

Etkileyici bir senaryoya sahip olan Kahve Prensi, kız kardeşi ve annesinden başka hiç kimsesi olmayan Go Eun Chan isimli bir kız üzerine kurulu. Ülkesindeki ağır şartlar nedeni ile geçinmenin yollarını arayanGo Eun Chan, en sonunda kız olduğunu saklayarak iş verenlere kendini erkek olarak tanıtma kararı alır. Hayatı boyunca fakirlik yüzü görmemiş Choi Han Kyul ise aykırı bir gençtir. Bu iki aykırı ve çok farklı hayatlar yaşan gencin, kesişen hikayelerini izleyeceğiz.

07. The Princess Man

The Princess Man

Konusuyla sizi ağlatacak bir Kore filmi arıyorsanız, The Princess Man doğru seçim olacaktır. Güzeller güzeli Prenses Lee Se-Ryung, Veliaht Prensin kızıdır. Çok eğlenceli olan bu karakter araştırmacı bir kimliğe sahiptir. Hikayenin en can alıcı noktası ise bu güzel kızın, babasının en büyük rakibi olan ve koltuğuna göz koyan generalin oğluna aşık olmasıdır. Dillere destan olmaya aday bu aşk, sizi çok derinden etkileyecek.

06. The Moon that Embraces the Sun

The Moon that Embraces the Sun

Güneşi utandıran ay olarak dilimize çevrilen Kore dizisi, Kral Lee Hwon ve şamanlık yapan Wol’un arasında geçen büyük aşkı anlatıyor. Henüz küçük yaşta iken abisinin mezuniyet törenine giden soylu Yean Woo, bu törenden sıkılmak üzereyken Veliaht Prens Lee Hwon ile karşılaşır. Kaderin o anda ağlarını ördüğü bu ikili, birbirlerine aşık olurlar.

Çok akıllı ve güzel bir kız olan Woo, bir süre sonra prenses olur. Buna şiddetle karşı çıkanlar, onu öldürmesi için bir şamana görev verirler. Şaman görevi kabul eder fakat prensesi öldürmeye kıyamaz. Öldü gibi göstererek onu kaçırır ve ona göz kulak olur. Bu sırada hafızasını kaybeden Woo, tüm geçmişini unutur ve kendisini şaman Wol zanneder. O şekilde büyüyen Wol ile çoktan başka bir soylu kız ile evlenmiş prensin yolu tekrardan kesişecektir. Prens artık Kral olmuş, Wol ise yetişkin ve güzel bir kadın.

05. Rooftop Prince

Zamanda seyahat ederek, 300 yıl öncesinin Kore’sinden günümüz Seul’una gelen bir prensin hikayesi anlatılmakta. Senaryosu muhteşem olan dizi, çok karmaşık ve çözmesi de bir o kadar eğlenceli bir hikayeye sahip. 300 yıl önce yaşayan prens ve ekibinin, günümüz şartlarına nasıl uyum sağladığını mutlaka izleyerek görmelisiniz.

04. My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

Kız arkadaşım, 9 kuyruklu bir tilki gibi ilginç bir isme sahip olan dizinin baş rollerinde güzeller güzeli shin min ah ve çok sevimli bir oyuncu olan lee seung ki yer almaktadır.

Tilki olarak bileceğimiz Gumiho, 9 kuyruğa sahip doğa üstü bir yaratıktır. Kore’de çok bilinen mitsel bir varlık olan bu yaratık, aynı zamanda ölümsüzdür. Tilki olmasından olsa gerek, et yemeyi de çok sever.

Gumiho bir gün kendi halinde bir üniversite öğrencisi olan Dae Woong ile karşılaşır. Olmaması gereken bu karşılaşma, çok keyifli bir hikayenin de başlangıcıdır.

03. Descendants of the Sun

Çekim kalitesi, oyunculuklar ve sizi ilk dakikada esiri haline getirecek senaryosu ile listemizin 3. sırasındaDescendants of the Sun bulunuyor. Büyük bir kısmı Yunanistan’da çekilen dizi aynı zamanda çok başarılı müziklere sahip. Şimdiden uyaralım, dizinin çekildiği mekanların cazibesi size en kısa zamanda bir Kore bileti aldırabilir.

02. The Heirs

The Heirs

Daha önce hiç Kore dizisi izlemeyenlere çekimlerine 2013 yılında başlanan ve halen devam edenThe Heirs dizisini önerebiliriz. Bunun sebebi ise dizinin zaten çok alışık olduğumuz zengin erkek, fakir ama gururlu kız temasını işliyor olması.

Klasik bir Türk dizisi tadında olan ama Kore’de geçen dizi, müzikleri ile de oldukça büyüleyici.

01. My Love From The Star

Benim hırçın sevgilim filmi ile tüm dünyanın göz bebeği haline gelen Ji Hyun Jun, My Love From The Star dizisinde de baş rolde. Tamamlanmış Kore dizileri arasında kesinlikle en iyisi olan My Love From The Star çok yaratıcı bir senaryoya sahip. Öyle bir senaryo ki fantastik, komedi, aşk, gerilim ve dramı aynı anda hissedebilmenizi sağlıyor.

Dizimizin ana kahramanı dünyada 400 yıldır yaşıyor ve kendi gezegenine dönmek için bir kuyruklu yıldızı bekliyor. Kuyruklu yıldızın gelmesine 3 ay kala ise hayatının aşkı ile karşılaşıyor. 21 bölümden oluşan dizinin her bölümü, çok sürükleyici ve bittiğinde hüsrana uğratacak kadar iyi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim