En Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları Nelerdir? Kilo Vermeye Yardımcı En İyi 9 Çay

NAVİGASYONKilo Vermeye Yardımcı En İyi 9 Çay;Yeşil çayPu-erh ÇaySiyah çayOolong çayıBeyaz çayRooibos ÇayıZencefil çayıEbegümeci ÇayıZerdeçal Çayı Zayıflama çayı içmek, diyet kısıtlamalarınızı desteklemenin ve kilo verme konusunda ciddi iseniz, egzersiz yapma dışında mükemmel bir yol olabilir. Çay, nasıl kurutulduklarına ve hazırlandıklarına bağlı olarak birçok farklı çeşitte gelir, ancak asıl çayın çoğunluğu, başta Çin ve Hindistan olmak […]

07.03.2019 - 22:21
07.03.2019 - 22:21
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Zayıflama çayı içmek, diyet kısıtlamalarınızı desteklemenin ve kilo verme konusunda ciddi iseniz, egzersiz yapma dışında mükemmel bir yol olabilir. Çay, nasıl kurutulduklarına ve hazırlandıklarına bağlı olarak birçok farklı çeşitte gelir, ancak asıl çayın çoğunluğu, başta Çin ve Hindistan olmak üzere Asya’ya özgü olan Camellia sinensis bitkisinden gelir. Çay, diyabet ve kalp sağlığından enerji seviyelerine ve kilo kaybına kadar birçok farklı sağlık sorununda yardımcı olabileceği için son derece güçlü bir içecektir.

Kilo Vermeye Yardımcı En İyi 9 Çay;

Yeşil çay

En faydalı ve popüler çay çeşitlerinden olan yeşil çay, vücudun metabolizmasını teşvik ettiği bilinen yüksek seviyelerde flavonoidler, kafein ve diğer antioksidanlara sahiptir. Bu, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte kullanıldığında kilo verme çabalarına yardımcı olabilecek yağ yakma sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Pu-erh Çay

İsmini belki ilk defa duyduğunuz bu özel çay türü üzerinde yapılan çalışmalardan bazıları, enzim uyarıcı etkilerinin vücuttaki yağ hücrelerinin boyutunu küçültebildiğini, vücudunuzun bunları kullanılabilir enerjiye metabolize etmesini kolaylaştırdığını ve önemli ölçüde kilo kaybına katkıda bulunduğunu göstermektedir.

Siyah çay

Belki de çoğu kişinin raflarında en yaygın çay türü olan siyah çay, kafein ve diğer metabolizmayı teşvik edici bileşiklere sahiptir. Vücudun pasif yağ yakımına yardımcı olabilir bu da, egzersiz yapmadığınız zaman bile, daha fazla kalori ve yağ yakmanız anlamına gelir.

Oolong çayı

Bir diğer ismi pek bilinmeyen oolong çayı, içerisinde bu kadar yüksek miktarlarda bulunan kateşinler ve polifenolik bileşikler vücudun yağ hücrelerini metabolize etme kabiliyetini artırabilir, yani yağları daha hızlı yakabilirsiniz. Ayrıca bu çay kilo kaybına katkıda bulunabilecek metabolik bozukluğa katkıda bulunan faktörlerden biri olan kan basıncının düşürülmesi ile de ilişkilendirilmiştir.

Beyaz çay

Bu etkileyici zayıflama çayı, iki farklı şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Beyaz çay, siyah ve yeşil çaylardan biraz farklıdır, çünkü vücudun yağ emmesini engeller, ayrıca vücudun tükettiği yağları yakma kabiliyetini geliştirir. Beyaz çayın bu çifte faydası, kilo atma konusunda ciddi olmanız durumunda deneyebileceğiniz en iyi kilo verme çaylarından biri olmasını sağlıyor.

Rooibos Çayı

Rooibos çay, kilo kaybına yardımcı olmak için eşsiz bir şekilde hareket eder. Her şeyden önce, rooibos açlık hislerinizi tetikleyen vücuttaki hormonları bastırır. Atıştırmayı ve fazla yemeyi azaltabilir, bu da kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca, genel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek bu çayın kan basıncı ve kolesterol düşürücü etkileri de vardır.

Zencefil çayı

Bu bitki çayı, ısınma nitelikleri ve ayrıca metabolizmayı uyarıcı özellikleri ile bilinir. Çalışmalar, bu çayın düzenli olarak tüketilmesinin dolaşımını artırma ve yağ yakmayı artırma ve besin alımını artırma kabiliyeti nedeniyle kilo verme çabalarında yardımcı olabileceğini kanıtladı.

Ebegümeci Çayı

Hibiscus çayın iştahı bastırabildiğini, tatlı isteğini ve kalori alımını azalttığını, kilo vermeye yardımcı olduğunu söyleyen araştırmalar mevcuttur.

Zerdeçal Çayı

Zerdeçal, dünyanın en güçlü baharatlarından biri olan metabolizmayı uyarabilir, sindirimi iyileştirebilir ve kan dolaşımını artırabilir. Bütün bunlar vücudunuzun yağları daha verimli bir şekilde metabolize etmesine yardımcı olma kabiliyeti ile birleştirilmiştir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim