Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

5 dakikada en hızlı kilo verdiren 5 göbek eritme hareketi

Son Güncelleme:
 5 dakikada en hızlı kilo verdiren 5 göbek eritme hareketi

2015 yılında yayımlanan akademik bir makaleye göre karın bölgesinde çok fazla yağ biriktirenler obez insanlarla eş değer sağlık sorunu riskini taşıyorlar. Fakat sabırlı ve istikrarlı olup evde birkaç hareketle kendinize vakit ayırırsanız göbek bölgesindeki yağlardan sonsuza dek kurtulabilirsiniz. İşte göbek eritme hareketleri listesi;

1. Crunches / Yarım mekik

Spor salonlarında daha çok yarım mekik olarak bilinen bu harekette sırt üstü yatılır ve dizler hafifçe bükülür. Ayaklar da fotoğrafta görüldüğü gibi yukarı kaldırılır. Kolları mümkünse baş arkasına fakat çok zorlanırsanız çapraz bir şekilde göğsünüze de koyabilirsiniz. Yatarken nefes alınır, kalkarken de ağızdan nefes verilir. Kalktığınız zaman birkaç saniye beklemeniz gerekir ki karın kaslarınızı iyice çalıştırabilesiniz.

2. Bisiklet egzersizi

Yine yere sırt üstü yatılır ve dizler 90 derece açıyla bükülür. Sonrasında eller, dirsekler ile kırılarak boyunda birleştirilir. Bacaklar tıpkı bisiklet sürüyormuşsunuz gibi çalışır ve dizlerle eş zamanlı ve çapraz olarak dirsekler birleştirilir. Bu hareket bir sağ bir sol olmak üzere tekrarlanır.

3. Bacak ile çember çizme

Bu hareket en çok bilinen ve yapılan hareketlerin başında gelmektedir. Tekrar sırtüstü yatılır ve eller yerile vücuda yapışık bir şekilde yanlardan uzatılır. Sağ bacak ile, mümkün olduğunca dizlerden bükülmeden olabildiğince 90 derecelik bir açıyla havada daire çizilir. Ayak parmak uçları da gergin bir şekilde tavana doğru bakmalıdır. Ortalama 30 saniye bu hareket yapılır ve diğer bacağa geçilir.

4. Kalça kaldırma hareketi

Yere sırt üstü uzanılır ve bacak ile çember çizme hareketinde olduğu gibi eller avuç içi yere bakacak bir şekilde yan tarafta vücut ile bedene birleştirilir. Sonrasında bacaklar birbirine yapışık bir şekilde dizlerden bükme yapmadan aynı anda yukarı kaldırılır ve birkaç saniye havada tutulup geri indirilir. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir indirildiğinde de nefes alınır. Bu hareket uygulanırken baş ve omuzlar kesinlikle hareket etmemelidir.

5. Plank egzersizi

Listenin en zorlayıcı göbek eritme hareketidir plank egzersizi. Görseldeki gibi pozisyon alınır ve dizleri bükmeden 30 saniye kadar beklenilir. Eller ileriye bakmalıdır ve yumruk halinde olmalıdır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap