En az lise mezunu adaylar arasından banka şubelerine şoför kadrosu için alım yapılacak

İş Bankası, şubelerine şoför alımı için ilan yayımladı. 4 farklı şehri kapsayan şoför alım ilanına başvuru yapabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. İş Bankası'nın İstanbul, İzmir, Zonguldak ve Gaziantep şehirlerinde ve bu şehirlerin birkaç ilçesinde yer alan şubelerinde görevlendirilecek olan şoför adayları sınav usulüyle işe alınacak. Adaylar başvuru yaptıktan sonra eğer başvuruları onaylanırsa son aşama olarak yazılı bir sınava girecekler.

04.08.2019 - 17:48
04.08.2019 - 17:58
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İş Bankası tarafından ilan edilen Şoför alımı başvuru kılavuzunda, bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların hangi koşulları yerine getirmeleri gerektiğine dair açıklamalar da vardı. Banka, adaylardan hem bankanın normal personel alım başvuru şartlarını hem de şoför kadrosunun başvuru şartlarını sağlamalarını istiyor.

Başvuru şartları neler?

İş Bankası Şoför adaylarından

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını,
  • Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini 06.08.2019 tarihi itibarıyla tamamlamış olmasını,
  • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmasını,
  • En az Lise Mezunu veya ticaret meslek lisesi mezunu olmasını talep ediyor.

Bu şartların yanısıra banka, adaylardan belirli bir yaşın altında olmalarını da istiyor. Buna göre; İş Bankası ilan için adayların 6 Ağustos 1991 ve sonrasında doğmuş olması gerekiyor.

SRC Belgesi Şartı

Şoför alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylardan İş Bankası, 2017 yılından önce alınmış en az B sınıfı ehliyet veya 2017 yılından sonra alınmış en az D1 sınıfı ehliyet istiyor.

İlan gerekli koşulları sağlayan adayların yazılı sınava girebilmek için başvurularını elektronik olarak yapmaları gerekiyor.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim