Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Emel Öztürk kimdir? Casus ne demek, casus ne iş yapıyor?

Emel Öztürk kimdir sorusunun yanıtı sabah saatlerinden bu yana yoğun olarak tarafından araştırılıyor. Türkiye'nin sırlarının yurtdışına sızdırdığı belirlenen bir hücrenin başı olduğu tespit edilen Emel Öztürk casusluktan tutuklandı. Haberin gündeme gelmesi ile birlikte birçok izleyici Emel Öztürk kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor gibi sorunların yanı sıra casus ne demek, casus ne iş yapar gibi soruları araştırmaya başladı.
Eklenme:
 Emel Öztürk kimdir? Casus ne demek, casus ne iş yapıyor?

Emel Öztürk kimdir sorusunun yanıtı bugün sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Özel bir enerji şirketinde genel müdür yardımcısı olarak görev yaptığı öğrenilen Emel Öztürk askeri ve siyasi casusluk yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Türkiye’nin gizli bilgilerini yabancı istihbaratçı sevgilisine ilettiği tespit edilen Emel Öztürk’ün kim olduğu ve ne iş yaptığı da vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki Emel Öztürk kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? casus ne demek casus ne iş yapar?

Emel Öztürk kimdir?

Emel Öztürk, Yıldız Teknik Üniversitesinde kimya mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’de eğitimini tamamladıktan sonra New York Institute of Technology Okulunda eğitim almayı sürdüren Emel Öztürk İngilizce, Almanca ve Rusça konuşabilmektedir. Türkiye’de Bosphorus gaz şirketinde genel müdür yardımcısı olarak çalışan Öztürk askeri ve siyasi casusluk suçlamasıyla tutuklandı.

Casus ne demek ne iş yapar?

Casus, Bir ülkenin gizli bilgilerini başka ülkelere sızdıran kişilere deniliyor. Emel Öztürk’ün yaptığı enerji casusluğuna ilişkin 6 Nisan 2020 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir ihbar düğmeye basılmasına yol açtı. İstanbul Mali suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra MİT İstanbul Bölge Başkanlığı da soruşturma sürecinde savcılığa bilgi ve belge temin etmek için çalıştı. Soruşturmanın derinleştirilmesi üzerine Emel Öztürk’ün yabancı bir şirketten B. V. Y., L. S. S. ve L. D. O. adlı şahıslarla irtibat halinde olduğu tespit edildi. Emel Öztürk’ün ülke ekonomisini etkileyen ve milyarlarca dolar ekonomik kayba neden olan kozmik bilgileri e-posta yolu ile dışarıya sızdırdığı belirlendi. Delillerin toplanmasının ardından gözaltına alınan Öztürk casusluk suçlamasıyla tutuklandı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Yorum Yap