Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Yeni Düzenleme! EYT Yasal Hale Gelecek Mi?

Binlerce vatandaşın merakla beklediği emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda Cumhurbaşkanı talimatıyla yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
Eklenme:
 Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Yeni Düzenleme! EYT Yasal Hale Gelecek Mi?

Prim gün sayısını doldurmalarına rağmen yaşları genç olduğu için emekli olamayan binlerce kişi Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak anılıyordu. Bir dönem mağduriyet yaşanan bu büyük kitle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklamalara kitlendi. Konu hakkında yapılan yeni açıklamaları ile umutlar yeniden yeşermeye başladı.

EYT Hakkında Yeni Görevlendirmeler Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Profesör Doktor Vedat Bilgin yeni bir görevlendirme ile yeni bir açıklama yapılmıştı. Görevlendirmenin ardından emeklilikte yaşa takılan pek çok kişi heyecanlandı. Vedat Bilgin göreve gelir gelmez yeni bir açıklama yaptı. Mağduriyetin giderilmesi için yeni çalışmaların yapılacağı duyuruldu.

Vedat Bilgin değerlendirmelerinde ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar homojen olarak adlandırılacak bir grup değildi. Çok farklı kişiler ve gruplar bulunuyor. Bu sebeple herkesin mağduriyetinin çözülmesi için uzun soluklu bir çalışmaya ihtiyacımız var. Yolun çok başındayız. Elimizde somut olarak nitelendirilecek bir gelişme yok ancak ilerleyen zamanlarda sürecin olumlu bir şekilde ilerlemesini bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.

Emeklilikte yaşa takılan pek çok kişi yaşadıkları mağduriyetlerde bahsettiler. EYT’liler tarafından yapılan değerlendirmelere göre emekliliği hak etmelerine rağmen yıllarca beklemek zorunda kaldıkları öğrenildi. Son birkaç yıldır yaşa takılanlar sorunlarını farklı platformlar üzerinden dile getirmeye başladılar. Sürecin yasalaşması ve sorunların çözülmesi için ilk görevlendirmenin yapılması heyecan yarattı.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı
4 02 2020 - 11:30
Noterde Para Çaldırma Devri Sona Erdi
3 02 2020 - 12:57
PTT 2020 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak Mı?
20 01 2020 - 12:46
Tarım ve Gıda Sektöründe Kayıt Dışılığa Karşı Önlem
18 01 2020 - 18:51
Sağlık Çalışanlarına Kıdem Şartı Aranmaksızın Tayin Hakkı Getirildi
17 01 2020 - 12:01
2019-3 Uzman Erbaş İlanı Başvuru Detayları ve Şartları Açıklandı!
15 09 2019 - 17:04
Yorum Yap