Emeklilerin Temmuz Ayında Alacağı Maaş Zammı Belli Oldu!

Temmuz ayında emekli ve memurların alacağı maaş zammı belli oldu. Haziran ayının ortalarına gelmişken memur ve emeklilerin Temmuz ayında alacakları maaş zammı oranlarını merak ediyordu. Temmuz ayı emekli ve memur maaşı zammı belli olurken aynı zamanda ek ödeme tutarı da ortaya çıktı. Merkez Bankası beklenti anketi açıklandıktan sonra memur ve emeklilerin temmuz ayında alacakları maaş […]

18.06.2019 - 17:11
18.06.2019 - 17:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Temmuz ayında emekli ve memurların alacağı maaş zammı belli oldu. Haziran ayının ortalarına gelmişken memur ve emeklilerin Temmuz ayında alacakları maaş zammı oranlarını merak ediyordu. Temmuz ayı emekli ve memur maaşı zammı belli olurken aynı zamanda ek ödeme tutarı da ortaya çıktı.

Merkez Bankası beklenti anketi açıklandıktan sonra memur ve emeklilerin temmuz ayında alacakları maaş zammı da ortaya çıkmaya başladı. Haziran ayı enflasyon rakamlarının 3 Temmuz 2019 günü açıklanmasının ardından net zam oranları da belli olacak. Ancak Merkez Bankası tarafından açıklanan beklenti anketi ve ilk 4 aylık enflasyon rakamlarından yola çıkınca temmuz ayında memur ve emeklilerin alacağı zam oranlarını kestirmek zor olmuyor. Merkez Bankası tarafından yapılan beklenti anketine göre memur ve memur emeklilerinin yüzde 6.9, SSK ve Bağkur emeklilerinin ise yüzde 4.99 ile 5.94 arasında zam alacağı tahmin ediliyor.

Enflasyon Rakamları 3 Temmuz’da Açıklanacak

Zam oranlarını etkileyeceği bilinen ve milyonlarca kişi tarafından beklenen mayıs ayı enflasyon rakamları ise 3 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. Özellikle milyonlarca emekli mayıs ayındaki enflasyon rakamlarına göre zam oranı alacak. İlk 6 aylık enflasyon rakamlarının yüzde dördü aşması durumunda zam olarak emeklilere yansıyacak.

Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Yılın ilk 6 aylık döneminin ardından Temmuz’da yeniden zam alacak olan emekliler enflasyon rakamlarının 3 Temmuz tarihinde açıklanması ile birlikte tam olarak ne kadar zam alacaklarını öğrenecekler. Temmuz ayında zamlı maaşların 17 – 18 Temmuz 2019 tarihlerinde hesaplara yatacağını tahmin ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim