Emekliler gibi 65 yaş aylığı alanlar da bayram ikramiyesi alacak mı?

Kurban Bayramı yaklaşırken milyonlarca emekli geçen yıl başlatılan uygulama kapsamında bin liralık ikramiye alacak. Emeklilere bayram ikramiyesi haberinin ardından 65 yaş aylığı alan vatandaşlar da merak etmeye başladı. Peki, 65 yaş maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı? Bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak daha önceki emekli ikramiyesi ödemelerinde 65 yaş aylığı alanlara ödeme yapılmamıştı.

04.08.2019 - 9:43
04.08.2019 - 15:12
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Evde bakım maaşları da 2019 yılında zamlandı. Yapılan zamla birlikte evde bakım maaşı 1315 liraya yükseldi. Yaşlı hasta ve engellilere Bakanlar Devlet tarafından ödenen maaşların Kurban Bayramı öncesinde yatırılıp yatırılmayacağını araştırıyor. Aynı zamanda Kurban Bayramı öncesi engelli maaşları yatacak mı sorusu da merak ediliyor. Yine 11 ağustos öncesi evde bakım maaşları hangi illerde yatar soruları vatandaşlar tarafından çok sık soruluyor. Emekli ikramiyeleri ve memur maaşları konusunda bayram öncesi için açıklama yapıldı ancak evde bakım maaşları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Bayram öncesi kimler maaş alacak?

Bayram öncesinde kimler maaş alacak sorusunun yanıtı belli oldu. Emekli ve Memur maaşları bayram öncesinde hesaplara yatırılacak. Aynı zamanda geçtiğimiz yıldan bu yana uygulanan dini bayramlar öncesi emeklilere 1000 TL’lik ikramiye de bayram öncesinde emeklilerin hesabına geçecek. Evde bakım maaşı ücretleri ve engelli maaşları konusunda ise henüz yapılan bir açıklama bulunmuyor. Açıklama yapılması durumunda haberimizden sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim