Dizi Fragmanları

Elon Musk’ın Hayatının Beyazperdeye Taşınması Baba Errol Musk’ı Kara Kara Düşündürmeye Başladı

Teknoloji dünyasının milyarder ismi Elon Musk’ın hayatının beyaz perdeye aktarılacağı haberleri, Musk’ın babası Errol Musk’ı rahatsız etti. Elon Musk’ın hayat hikayesini anlatan Walter Isaacson tarafından kaleme alınan biyografi kitabının bir film uyarlaması olacak olan bu proje, Errol Musk’ın endişelerini tetikledi.

Dünya çapında tanınan teknoloji devi Tesla, uzay yolculuklarına yeni bir soluk getiren SpaceX ve sosyal medyanın popüler platformlarından biri olan X (Twitter) gibi şirketlerin sahibi olan, 52 yaşındaki milyarder girişimci Elon Musk’ın hayatı, yakında beyaz perdeye taşınacak.

Bu heyecan verici haber, tüm dünyada teknoloji ve sinemaseverleri aynı anda adeta büyük merak uyandırdı.

Film, Walter Isaacson’ın kaleminden çıkan ve geçtiğimiz eylül ayında okuyucularla buluşan Elon Musk biyografisinden esinlenerek hazırlanacak.

Isaacson’ın detaylı ve sürükleyici anlatımı, Musk’ın hayatını ve başarılarını merak edenler için adeta bir başucu kitabı haline geldi. Şimdi ise bu etkileyici hikaye, sinema sanatıyla buluşarak daha geniş kitlelere ulaşacak. Filmin yönetmen koltuğunda Siyah Kuğu, Bir Rüya İçin Ağıt, Balina başarılı yapımların sahibi Darren Arofonsky oturacak.

Ancak bu durum, Musk ailesinde bazı endişelere yol açtı. Teknoloji dehası Elon Musk’ın babası Errol Musk, bu gelişme karşısında kaygılarını dile getirdi.

77 yaşındaki isim, The Sun gazetesine yaptığı açıklamada; oğlunun biyografisinde kendisinin kötü adam olarak gösterildiğini ve ‘çarmıha gerilmekten’ korktuğunu belirtti.

“Isaacson’ın kitabı doğru değil, uzaktan yakından alakası yok. Bunu Aronofsky’ye iletmem gerekiyor” diye konuşan Elon Musk’ın babası, Oscar adayı yönetmenden Walter Isaacson’la aynı hatayı yapmamasını istedi.

Errol Musk, yazar için ayrıca ‘Isaacson yalanları ve imaları aldı, bunları gerçekmiş gibi ifade etti, özellikle de benim davranışlarım hakkında’ derken yapım için  ‘Film binlerce, belki de milyonlarca ortalama insan tarafından izlenecek. Oysa kitap, daha iyisini bilen, anlayışlı, zeki yetişkinler tarafından okunacak’ dedi.

Peki baba neden endişeli?

Isaacson, biyografisinde Errol Musk’ı ‘Jekyll ve Hyde’ karakterine benzer bir doğası olduğunu belirtiyor ve onu ‘düzenbaz ama karizmatik bir hayalperest’ olarak nitelendiriyor. 

Kitapta yer verilen bir hikayede, Elon Musk’ın 12 yaşında, Güney Afrika’nın vahşi doğasında düzenlenen ve ‘veldskool’ olarak adlandırılan bir kampa katıldığı anlatılıyor. Isaacson, bu kampta birçok çocuğun hayatını kaybettiği zorlu koşullar altında Musk’ın 10 kilo verdiğini belirtiyor.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yazara Güney Afrika’da büyürken sık sık ‘zorba kişiler tarafından darp edildiğini’ ifade de etmişti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/elon-musk-in-hayatinin-beyazperdeye-tasinmasi-baba-errol-musk-i-kara-kara-dusundurmeye-basladi-1186619

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu