Elon Musk’a Bitcoin Kurdu İddiası

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
29 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Çıktığı günden itibaren kullanılmaya başlayan internetin sanal parası Bitcoin, özellikle son dönemde 10.000 dolar seviyelerine çıkmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ancak Bitcoin’in kurucusu Satoshi adındaki birisi iken henüz kimse bu kişinin kim olduğunu bilmiyordu. Öte yandan Bitcoin’in yükselmesi ile birlikte tekrardan kurucusunun kim olduğu konusunda tartışmalar başladı. Özellikle son dönemde yaptığı çalışmalar, teknolojiler, araçlar ve hizmetler ile dünya çapında ilgi gören Elon Musk’un ise Bitcoin’i kurduğu iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Elon Musk, SpaceX projesi ile ilk olarak dikkatleri üzerine çekmiş, daha sonradan ürettiği Tesla araçları ile de başarısına başarı eklemişti. Yaşanılan son olaylarda ise artık Elon Musk’un Bitcoin’i kurduğu belirtiliyor.

Elon Musk’tan Açıklama Geldi

Dünya çapında gelen iddialar üzerine açıklamalarda bulunan Elon Musk, Bitcoin ile ilgili herhangi bir alakasının olmadığını belirtti. Daha farklı projeleri ile uğraştığını belirten Musk, ‘Bitcoin’in kurucusu olduğum iddia ediliyor ancak bu doğru değil. Birkaç yıl önce arkadaşım bana bir miktar Bitcoin göndermişti ancak şu anda nerede olduğunu bile bilmiyorum. Hakkımda çıkan iddialar tamamen asılsızdır’ dedi.

Elon Musk tarafından iddialar net bir şekilde yalanlansa da dünya çapındaki kullanıcılar tarafından hala Elon Musk’un üretici olduğu iddia ediliyor. Öte yandan ülkemize de ziyarete gelen Elon Musk, yaptığı çalışmalar ile dünya çapında ün kazanmayı başardı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com