Elon Musk sosyal medya hesabından Falcon 9 roketinin iniş videosunu yayınladı

SpaceX CEO'su Elon Musk, Falcon 9 adlı roketinin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği son iniş videosunu sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Video, aracın atmosfere kontrollü bir şekilde girmesinden yere iniş yapmasına kadar olan kısmı bizlere sunuyor.

29.07.2019 - 13:44
29.07.2019 - 18:08
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

SpaceX’in Falcon 9 roketi, son görevini 25 Temmuz’da tarihe geçecek bir başarıyla gerçekleştirdi. Cargo Dragon modülünü sorunsuz bir şekilde Uluslararası Uzay İstasyonu’na götüren aracın yere iniş süreci, projenin sahibi olan Elon Musk tarafından paylaşılan bir videoda görüntülendi.

Bir roketin üzerinden biri iniş yapacağı istasyondan biri roketi yeryüzünden çeken bir kameradan biri de radar sistemiyle olmak üzere toplamda dört farklı açıdan görüntülerin sunulduğu videoda, Falcon 9 roketinin üzerine sabitlenmiş mikrofonlardan da görüntü çok net bir şekilde duyulabiliyor. Atmosferde sürtünmeden kaynaklanan uğultuları ve motorun güçlü kükremelerini duymak mümkün.

Araç sürtünme nedeniyle atmosfere girer girmez alev alıyor. Bu durumun rokete ve iniş takımlarına zarar vermemesi için roket için özel olarak tasarlanana ve üretilen yangın söndürme sistemleri hemen devreye giriyor.

Falcon 9 roketinin başarılı bir şekilde iniş yaptığı videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim