Ellerin Yaşlanmasını Önlemek için Bakım Önerileri

NAVİGASYONEl Yaşlanması için Estetik TedaviEl için MezoterapiEl için Kimyasal PeelingEl için Medikal DolguEl Yaşlanmasına Ne İyi Gelir?Uyku Öncesi MasajGüneş Kremi KullanımıDoğru Sabun Kullanımı Bir bütün halinde yıpranan ve yaşlanan derimizin, zaman içerisinde en çok etkilenen yerlerinin başında bakımı en belirgin şekilde ifade eden ellerimiz gelir. Ellerde yaşlanma belirtileri oldukça gözle görülür boyutlara ulaşabilmekte ve işleri esnasında kişileri […]

26.09.2018 - 22:55
26.09.2018 - 23:24
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Bir bütün halinde yıpranan ve yaşlanan derimizin, zaman içerisinde en çok etkilenen yerlerinin başında bakımı en belirgin şekilde ifade eden ellerimiz gelir.Ellerde yaşlanma belirtilerioldukça gözle görülür boyutlara ulaşabilmekte ve işleri esnasında kişileri olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle ellerin yaşlanmasını önlemek için uygulayabileceğiniz bakım önerileri için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

yaşlanma karşıtı el bakımı

Ellerde meydana gelenyaşlanma belirtilerikonusunda önlem almak için güneş kremi ve nemlendirici krem uygulamaları bildiğimiz en yaygın ve en temel yöntemlerdir. Ancak bu bakımın gündelik şekilde düzenli uygulanması, bakımın her alanında olduğu gibi ellerimiz söz konusu olduğunda da temelidir.

Normal şartlarda ellerimiz için uygulayabileceğimiz pek çok bakım yöntemi mevcuttur. Ancak fiyatları ve uygulama yoğunlukları değişkenlik göstermekle birlikte en kesin çözüm estetik tedavilerle sağlanmaktadır. Estetik tedaviler ve buna ek olarak uygulanabilecek bakım önerilerine birlikte göz atalım.

El Yaşlanması için Estetik Tedavi

Cildin en hassas yerlerinden biri olan ellerimizin bakımı için daima bir cilt uzmanına danışmakta fayda vardır. Yapılan birtakım tıbbi testler ve kapsamlı hikaye alımı sonucunda cilt tipiniz ve genel sağlık durumunuz için en uygun tedavi bu uzman kişilerce belirlenecek veel yaşlanmasını önlemekiçin en sağlıklı karar alınmış olunacaktır.

El için Mezoterapi

Genelde kırışıkların yeni belirdiği, nem eksiğinden kaynaklı kuru cilt sorunu olanlara uygulanan bu yöntemin farklı kullanım alanları da mevcuttur.

Cilt katmanlarını kimyasal bileşenler ve vitamin kompleksleri yardımıyla derinlemesine nemlendiren ve hücrelere canlılık kazandıran bu uygulamada homeopatik yani kişinin kendi vücudundan elde edilen ilaçlar kullanılıyor olması yan etkileri minimuma indirgemektedir.

Kolajen salgılanmasını destekleyen bu tedavi sayesinde ellerin daha parlak ve elastik bir deriye sahip olması mümkündür.

yaşlanma karşıtı el bakımı

El için Kimyasal Peeling

Cilt için özel geliştirilmiş kimyasalların el yüzeyine uygulanmasıyla yapılan bu uygulama sonucunda el üzerindeki ölü deri katmanlarından arındırılmış olur.

Kırışık ellere çözümolabilen bu uygulamada aynı zamandaellerin erken yaşlanmasısonucu gelişen bir diğer sorun olan cilt lekeleri de tedavi edilebilir. Cildin zaman içinde yumuşaklığını yeniden kazanmasını sağlayan bu uygulamanın sonuçları düzenli tekrarlarla daha iyi görülecektir.

Kimyasal peeling hakkında detaylı bilgi almak için Kimyasal Peeling Nedir? Kimyasal Peeling Çeşitleri yazımıza göz atmayı unutmayın.

El için Medikal Dolgu

El derisinin sıkılık ve kalınlığını yitirdiği durumlarda uygulanan bu işlemler, damarların daha kalın bir görünüm alarak el derisinin daha diri bir hal almasını sağlayacaktır.

Lokal anestezinin ardından hyalüronik asit veya polilaktik enjeksiyonu yapılarak sağlanan bu işlemin neticesinde anında gözle görülür farklar elde edilir.

Gençleşme etkisi sağlayan diğer tedaviler içinCilt Gençleştirme Nedir? En Etkili 23 Cilt Gençleştirme Tedavisi yazımıza göz atmanız faydalı olacaktır.

El Yaşlanmasına Ne İyi Gelir?

Ellerin kırışmaması için ne yapılır, sorusuna yanıt olarak görüldüğü gibi tıbbi alternatifler mevcut olsa da evde yapılan doğal ve gündelik bakımın önemi asla yadsınamaz. El için düzenli bir bakımı prensip edinmek hem koruyucu hem onarıcı etkileri maksimum seviyede görebilmek adına önemlidir.

yaşlanma karşıtı el bakımı

Uyku Öncesi Masaj

Uyku halindeyken hücreler besinleri içerisine almakta ve yeniden canlanmaktadır. Bu sebeple ellerin daha iyi nem ve besin kazanması için uyku saatlerinden önce yapılan bakıma dikkat etmek gerekmektedir.

El yaşlanmasına bitkisel çözümolarak düşünebileceğimiz bu bakımda doğal yağlar ya da çay kullanarak ellere dairesel hareketler uygulayarak nazik ve rahatlatıcı masajlar yapabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanımı

Tüm cilt genelinde olduğu gibi ellerde de ortamın sıcaklığı ve güneş ışınlarına maruz kalmak kilit öneme sahiptir. Elleri soğuktan korumak içinel yaşlanmasına kremuygulamasıyla yanıt verebilir, bu sayede kuruyan havada ellerinizin nemini dengeleyebilirsiniz. Yaz günlerindeyse ellerinize güneş kremi uygulamayı ihmal etmemek gerekmektedir.

Doğru Sabun Kullanımı

Gün içinde sayısız kere ellerimizi yıkıyor ancak çoğumuz kullandığımız sabunun el gibi hassas bir bölge için uygun olup olmadığını düşünmüyoruz.

İçerisinde bal, shea, aloe vera gibi doğal malzemeler bulunduran bir sabun kullanmak el için en ideali olacaktır.

Elleri çok fazla yıkamaktan kaçınmak, özellikle hava durumunun değişkenlik gösterdiği günlerde cildin yumuşaklığını kaybetmemesi için yıkama sayısına dikkat etmek yararlı olabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim