Elektriğe Zam Yolda

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yaşanılan krizler ve olaylar sonrasında yapılan ekonomik incelemelere de bağlı olarak çeşitli alanlarda zamlar gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere başta otomotiv sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde Özel Tüketim Vergisi eklenmişti. Bunun yanı sıra kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgazda da 1 Aralık tarihinde itibaren geçerli olmak üzere BOTAŞ tarafından fiyatlar %8 şeklinde arttırılmıştı. Buna göre doğalgaz santralleri artık BOTAŞ’a 1000 metreküp doğalgaz için 704 TL yerine 763 TL ödemesi gerekiyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre ise BOTAŞ tarafından santraller ile iletişime geçildiği ve 1 Ocak 2017 tarihi için de tekrardan fiyat tarifesi görüşüleceği belirtildi. Yeni zamlar ise elektrik kullanımlarına gelecek.

Elektriğe Yeni Tarife Hazırlığı Geliyor

Ülke çapında yapılan incelemeler sonrasında başta evler olmak üzere işletmelerde kullanılan elektrikler için de yeni düzenlemeler yapılacak. Kaynaklar tarafından belirlenen kullanımlara bağlı olarak da yeni yıla girerken elektrik zamları ile giriş yapılması planlanıyor.

Her ne kadar yapılacak artış ile ilgili net bir fiyat açıklaması yapılmasa da önümüzdeki günlerde açıklanan rakamların %5 ile %8 arasında değişiklik göstermesi planlanıyor. Bu durum ise şirketler arasında yapılan görüşmeler sonrasında net olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

Eletkrik ve doğalgaz dışında ise çeşitli sektörlerde zamların yolda olduğu ve önümüzdeki yıllarda çok daha pahalı bir şekilde enerjileri kullanacağımız düşünülüyor. Zamların oranları ise henüz açıklanmadı.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com